Polski Cukier Toruń - Anwil Włocławek: Twierdza Arena Toruń obroniona! [RELACJA, ZDJĘCIA]

2020-10-18 19:34 Konrad Marzec

Polski Cukier Toruń - Anwil Włocławek, czyli hit Energa Basket Ligi przy pustych trybunach. Święto koszykówki wprawdzie zostało storpedowane przez pandemię koronawirusa w Polsce, ale na parkiecie i tak działo się mnóstwo ciekawego. "Twarde Pierniki" pokazały, że w ich twierdzy nikomu nie będzie łatwo o punkty. To czwarty triumf ekipy Jarosława Zawadki we własnej hali w tym sezonie!

Polski Cukier Toruń - Anwil Włocławek: Twierdza Arena Toruń obroniona! [RELACJA, ZDJĘCIA]

Pierwsza kwarta nie zapowiadała sukcesu "Twardych Pierników". Ośmioma punktami wygrali ją przyjezdni z Włocławka. Duża w tym zasługa znakomitych rzutów za trzy. W końcówce pierwszej odsłony zmagań skuteczni z dystansu byli Artur Mielczarek (dwukrotnie), Deishuan Booker (także dwukrotnie). Druga kwarta to jednak skuteczna odpowiedź ekipy Jarosława Zawadki. Dobrze wyglądali Obie Trotter, Damian Kulig i Keyshawn Woods. Na długą przerwę zawodnicy schodzili przy wyniku 48:48.

Druga część spotkania (a zwłaszcza trzecia kwarta) padła łupem Polskiego Cukru. Trzeba przyznać, że drużyna tworzyła w tym spotkaniu kolektyw. Dwucyfrowe zdobycze zaliczyli Donovan Jakcson, Damian Kulig, Aaron Cel, Obie Trotter i Bartosz Diduszko. W końcówce znów regularnie za trzy próbował Booker, ale nie był już tak skuteczny jak w pierwszej fazie spotkania. Ostatecznie 94:85 i budowa twierdzy Arena Toruń ma się znakomicie. Po słabym początku sezonu, ekipa Jarosława Zawadki zaczęła pracować jak dobrze naoliwiona maszyna. 

Pod tekstem zamieszczamy galerię z tego hitowego spotkania. Zdjęcia autorstwa Róży Koźlikowskiej jak zwykle trzymają poziom! Zachęcamy do oglądania

Polski Cukier Toruń - Anwil Włocławek 94:85 (21:29, 27:19, 26:17, 20:20)

Polski Cukier Toruń: Donovan Jackson 20, Damian Kulig 19, Obie Trotter 15, Aaron Cel 14, Bartosz Diduszko 12, Carlton Bragg 9, Keyshawn Woods 5, Michał Samsonowicz 0, Marcin Wieluński 0, Aleksander Perka 0.

Anwil Włocławek: Ivica Radić 26, Deishuan Booker 14, Walerij Lichodiej 12, Garlon Green 9, Ivan Almeida 6, Artur Mielczarek 6, McKenzie Moore 5, Adrian Bogucki 4, Krzysztof Sulima 3, Wojciech Tomaszewski 0.

Pasta dla słonia - bicie rekordu Polski w Toruniu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.