Elana Toruń i jej stadion wieczorową porą

Autor: Elana Toruń - nadesłane Elana Toruń rozbiła drużynę Mieszka Gniezno 5:0. Gorzej wypadł Pomorzanin / Zdjęcie ilustracyjne

Przełamanie Elany Toruń. Trwa kryzys Pomorzanina [WYNIKI]

2020-10-18 12:54

W sobotę (17.10.2020) Elana Toruń i Pomorzanin Toruń rozgrywały mecze 12. kolejki III ligi grupy 2. O wiele lepiej wypadli "Żółto-Niebiescy", którzy w starciu z Mieszkiem Gniezno udowodnili wyższość i wygrali aż 5:0. Niestety kolejna porażkę poniosła ekipa Pomorzanina, która nie poradziła sobie z Unią Swarzędz.

Przed meczem z Mieszkiem Gniezno, Elana  Toruń nie wyglądała dobrze. Pięć kolejnych spotkań to porażka i cztery remisy. Kibice "Żółto-Niebieskich" głośno wyrażali swoje niezadowolenie. Spotkanie z Unią Janikowo wyglądało bardzo źle, a później torunianie mieli jeszcze niezapowiedzianą przerwę. Z powodu koronawirusa w rezerwach Pogoni Szczecin, ich wyprawa do województwa zachodniopomorskiego musiała zostać odłożona w czasie. Wydawało się, że 17 października jest dobra okazja na przełamanie. Do grodu Kopernika przyjechała ekipa z Gniezna, która nie zdobyła jeszcze punktu i jest czerwoną latarnią ligi.

Na boisku wszystko się potwierdziło. Różnica w jakości była ogromna. Już do przerwy podopieczni Dariusza Grzegrzółki prowadzili 3:0, a na listę strzelców wpisali się Łukasz Furtak, Matus Marcin oraz Esteban Munoz. Po zmianie stron, w końcówce dwa gole dorzucił były zawodnik Resovii Rzeszów, Hubert Antkowiak. To dobry znak przed meczem z KP Stargoard Gdański. Czy za sobotnim przełamaniem pójdzie seria dobrych wyników? Spotkanie z sąsiadami z ligowej tabeli już w najbliższą środę (21.10.2020).

Elana Toruń - Mieszko Gniezno 5:0 (Furtak 6', Marcin 30', Munoz 36', Antkowiak 70', Antkowiak 90')

W gorszych humorach schodzili z boiska piłkarze Pomorzanina Toruń, którzy również w sobotę rozgrywali swoje spotkanie. "Pomorek" pojechał na starcie z Unią Swarzędz. Niestety ekipa z naszego miasta poniosła trzecią porażkę z rzędu. Bardzo długo na tablicy wyników utrzymywał się bezbramkowy remis, ale 80. i 81. minuta okazały się zabójczymi dla ekipy Łukasza Jankowskiego. Najpierw do własnej bramki trafił Kamil Piskorski, a później "poprawił" Jan Paczyński. Unia przeskoczyła w tabeli zespół Pomorzanina, który w tym momencie jest szesnasty.

Unia Swarzędz - Pomorzanin Toruń 2:0 (Piskorski sam. 80', Paczyński 81')