Polski Cukier Toruń - Asseco Arka Gdynia: "Twarde Pierniki" wygrały w dobrym stylu [WYNIKI, ZDJĘCIA]

2020-10-13 19:42

Polski Cukier Toruń podejmował Asseco Arkę Gdynia z nadzieją na trzecie zwycięstwo z rzędu w Arenie Toruń. "Twarde Pierniki" od pierwszych minut wyglądały na parkiecie bardzo dobrze. Świetne spotkanie zaliczyli Donovan Jackson i Aaron Cel którzy poprowadzili ekipę Jarosława Zawadki do triumfu. Zobaczcie relację i zdjęcia z wtorkowego pojedynku.

Po wygranych z Astorią Bydgoszcz i mistrzem Polski z Zielonej Góry, Polski Cukier przystępował do konfrontacji z gdynianami w całkiem niezłych nastrojach. Było to widać od pierwszych minut wtorkowego pojedynku. Dwa razy za trzy trafił Bartosz Diduszko, a raz Aaron Cel. "Twarde Pierniki" konsekwentnie budowały przewagę i dzięki udanej próbie z dystansu "równo z syreną" Obiego Trottera, po pierwszej kwarcie prowadziły 27:17. Po krótkiej przerwie obraz gry się nie zmienił i gospodarze dorzucili jeszcze trzy "oczka" do swojej zaliczki.

W trzeciej odsłonie spotkania imponował przede wszystkim Donovan Jackson, który zaliczył jeden efektowny wjazd pod kosz. Przyjezdni nie zamierzali jednak odpuszczać. Dzięki akcji 2+1 Przemysława Żołnierewicza zmniejszyli stratę do 10 punktów. Ostatnia kwarta zapowiadała się bardzo ciekawie. Na 8 minut i 4 sekundy do końca Asseco Arka zmniejszyła straty do ośmiu punktów, ale kolejne fragmenty rywalizacji należały do ekipy Jarosława Zawadki. Trójki Trottera i Cela, połączone ze skutecznością Woodsa na linii rzutów wolnych dały szesnaście punktów przewagi i strefę komfortu Polskiemu Cukrowi. "Twarde Pierniki" spokojnie dowiozły wygraną do ostatniej syreny. Kibice znów oklaskiwali swoich ulubieńców po meczu, którego od nich oczekiwali. To trzecie zwycięstwo w Arenie Toruń w sezonie 2020/21.

Pod tekstem znajdziecie galerię zdjęć autorstwa Róży Koźlikowskiej. Zachęcamy do oglądania!

Polski Cukier Toruń - Asseco Arka Gdynia 94:79 (27:17, 17:14, 22:25, 28:23)

Polski Cukier Toruń: Donovan Jackson 24, Aaron Cel 17, Damian Kulig 13, Obie Trotter 13, Keyshawn Woods 13, Bartosz Diduszko 8, Aleksander Perka 4, Maciej Wieluński 2, Michał Samsonowicz 0, Carlton Bragg Jr 0, Jakub Kondraciuk 0.

Asseco Arka Gdynia: Przemysław Żołnierewicz 18, Wojciech Czerlonko 11, Krzysztof Szubarga 9, Mikołaj Witliński 8, Adam Hrycaniuk 8, Filip Dylewicz 8, Igor Wadowski 5, Mateusz Kaszowski 3, Marcin Malczyk 3, Michał Pluta 5.