Polski Cukier Toruń - King Szczecin 102:83, zdjęcia z meczu Energa Basket Ligi

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Polski Cukier Toruń - King Szczecin 102:83, zdjęcia z meczu Energa Basket Ligi

Znakomity mecz Polskiego Cukru Toruń. Wilki Morskie ze Szczecina ujarzmione [ZDJĘCIA]

2020-12-17 15:52

Znakomity mecz Polskiego Cukru Toruń w Arenie Toruń. King Szczecin poległ w stosunku 83:102 i duża w tym zasługa rewelacyjnych tego dnia Keyshawna Woodsa i Donovana Jacksona. Początek należał do przyjezdnych, ale druga połowa to już zupełnie inna historia. Zdjęcia ze spotkania Energa Basket Ligi na se.pl/torun.

Polski Cukier Toruń - King Szczecin, relacja

"Twarde Pierniki" chciały się zrewanżować swojemu rywalowi za porażkę w województwie zachodniopomorskim, ale początek środowego (16.12.2020) spotkania należał do "Wilków Morskich". Pierwszą kwartę goście wygrali w stosunku 29:23 i stało się jasnym, że Polski Cukier Toruń będzie musiał się porządnie napocić, aby odwrócić losy meczu. Aktywny tego dnia był m.in. Dustin Ware, który zakończył zawody z dorobkiem 21 punktów.

W miarę upływu czasu inicjatywę zaczęli przejmować gospodarze. Rewelacyjnie spisywali się Keyshawn Woods (25 pkt.) i Donovan Jackson (24 pkt.). Druga połowa to już popis "Twardych Pierników", którzy zanotowali m.in. imponującą serię 17:3. Szczecinianie nie potrafili już odwrócić losów rywalizacji i ważne zwycięstwo powędrowało na konto ekipy z grodu Koeprnika.

Polski Cukier Toruń - King Szczecin, zdjęcia z Areny Toruń

Polski Cukier Toruń - King Szczecin 102:83 (23:29, 26:19, 19:14, 34:21)

Polski Cukier Toruń: Keyshawn Woods 25, Donovan Jackson 24, Damian Kulig 14, Aaron Cel 13, Obie Trotter 9, Carlton Bragg 5, Aleksander Perka 5, Bartosz Diduszko 4, Jakub Kondraciuk 3, Michał Samsonowicz 0.

King Szczecin: Dustin Ware 21, Dominik Wilczek 14, Jakub Schenk 13, Michael Fakuade 12, Adam Łapeta 11, Cleveland Melvin 10, Mateusz Bartosz 2, Mateusz Zębski 0, Thomas Davis 0, Jakub Kobel 0

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!