Pomorzanin Toruń - Chemik Police 4:2, zdjęcie poglądowe

Autor: Toruń Projekt Miasto Pomorzanin Toruń - Chemik Police 4:2, zdjęcie poglądowe

Pomorzanin Toruń z bezcennym zwycięstwem! Bałtyk Koszalin na deskach [RELACJA, WIDEO]

2021-03-27 15:53

Pomorzanin Toruń - Bałtyk Koszalin, relacja pomeczowa. Arcyważny pojedynek dla układu dolnych rejonów tabeli 3. ligi, grupy 2.. W ostatniej kolejce fazy zasadniczej oba zespoły chciały zdobyć trzy punkty, który pozwoliłyby uciec od strefy spadkowej. Podsumowanie tego spotkania na se.pl/torun.

Pomorzanin Toruń - Bałtyk Koszalin, relacja

Po bezbramkowym remisie z Flotą Świnoujście i cennym punkcie wywalczonym na terenie Polonii Środy Wielkopolskiej, Pomorzanin Toruń przystępował do pojedynku z Bałtykiem Koszalin z nadzieją na podtrzymanie dobrej passy meczów bez porażki. Oba zespoły plasowały w drugiej dziesiątce, wiec zwycięstwo było bardzo potrzebne, aby zyskać większą przewagę nad strefą spadkową. Spotkanie lepiej ułożyło się dla "Pomorka". W 8. minucie na listę strzelców wpisał się Damian Szczepański, który wykorzystał fenomenalne podanie Rafała Więckowskiego i w sytuacji sam na sam pokonał golkipera rywali. Pierwsza połowa nie przyniosła wielkich emocji. Zawodnicy mieli problemy z murawą, która po piątkowym meczu Elany ze Świtem nie była w najlepszym stanie. Najważniejsze dla gospodarzy było jednak to, że do przerwy udało się dowieźć skromne prowadzenie.

Początek drugiej połowy nie przyniósł wielkich zmian w obrazie gry. Sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Goście dłużej utrzymywali się przy piłce, ale nie przekładało się to na sytuacje podbramkowe. W 62. minucie niezłą okazję do strzału miał zawodnik z "dychą" na plecach, Paweł Rak, ale źle przyjął piłkę, sfaulował rywala i obejrzał żółtą kartkę. Chwilę później dobrym blokiem popisał się stoper Pomorzanina, który zastopował Krystiana Kąkola. Kilka minut po groźnych akcjach Bałtyku, ładnie w polu karnym szarżował Kamil Woroniecki, ale w ostatniej chwili zdołali go przyblokować rywale.

W końcówce Bałtyk próbował przenieść grę pod pole karne "Pomorka", ale poza jednym zamieszaniem w polu karnym niewiele z tego wynikało. Gospodarze zachowali bezcenne czyste konto i co za tym idzie - wygrali sobotni mecz z Bałtykiem i awansowali na 15. miejsce w ligowej tabeli.

Pod tekstem publikujemy zapis transmisji Telewizji Toruń na YouTube. Możecie zobaczyć jak wyglądało to spotkanie z najważniejszymi szczegółami.

Pomorzanin Toruń - Bałtyk Koszalin 1:0 (Szczepański 8')