Pomorzanin Toruń - Elana Toruń: Derby na remis! Stracone szanse "Żółto-Niebieskich" [RELACJA]

2020-09-12 14:58

Derby Torunia na boisku piłkarskim? Losy Pomorzanina Toruń i Elany Toruń poukładały się w taki sposób, że obie ekipy spotkały się na poziomie 3. ligi. Faworytami tej konfrontacji byli "Żółto-Niebiescy", ale gospodarze do tej pory spisywali się co najmniej przyzwoicie. Zobaczcie naszą relację z tego arcyciekawie zapowiadającego się pojedynku!

Oczy piłkarskiego Torunia były w sobotę skierowane na Stadion Miejski im. Grzegorza Duneckiego. O godzinie 13:00 rozpoczęło się spotkanie Pomorzanina Toruń z Elaną Toruń. Jeszcze nie tak dawno wydawało się, że derby naszego miasta na boisku piłkarskim to materiał na film science-fiction. Tymczasem po spadku "Żółto-Niebieskich" i jednoczesnym awansie niedzielnych gospodarzy, obie drużyny znalazły się na tym samym poziomie rozgrywkowym.

Pomorzanin Toruń - Elana Toruń, relacja

Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, choć zdecydowaną przewagę miała Elana. W poprzeczkę trafił Mariusz Kryszak, a dwa uderzenia w dobrym stylu obronił młody Jakub Mikołajczak. Gospodarze niedzielnego spotkania nie oddali przed przerwą ani jednego strzału na bramkę Kuchnickiego, ale z rezultatu mogli być jak najbardziej zadowoleni.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Goście cały czas napierali, ale brakowało konkretów. Kiedy już "Żółto-Niebiescy" strzelali celnie, to dobrze spisywał się golkiper Pomorzanina. Minuty mijały, a wynik nie ulegał zmianie. Podopieczni Dariusza Grzegrzółki kończyli mecz w dziesiątkę, po tym jak z boiska za drugą żółtą kartę wyleciał Esteban Munoz. Mimo osłabienia Elana nadal przeważała, ale nie zdołała zmienić rezultatu. Ostatecznie obie drużyny podzieliły się punktami, z czego mogą się cieszyć przede wszystkim piłkarze Pomorzanina.

Pomorzanin Toruń - Elana Toruń 0:0

Pomorzanin Toruń: Mikołajczak - Wróblewski, Więckowski, Jastrzembski, Babiński, Hayashi, Sajda, Zbiranek, Grudziński, Straszewski, Marzec

Elana Toruń: Kuchnicki - Pawlicki, Świeciński, Plazas, Furtak - Kryszak, Camacho, Munoz, Zagórski - Marcin, Antkowiak