KH Energa Toruń - Naprzód Janów. Popis strzelecki gospodarzy! Zdjęcia z meczu i trybun

2019-12-21 7:37

Drużyna KH Energa Toruń była zdecydowanym faworytem piątkowego spotkania z czerwoną latarnią Polskiej Ligi Hokeja - KS Naprzód Janów. Kibice zgromadzeni na Tor-Torze zobaczyli prawdziwy popis strzelecki "Stalowych Pierników". Zobaczcie naszą relację i galerię!

Ostatnie dobre wyniki (wygrana w Krakowie i pokonanie Podhala) rozbudziły apetyty kibiców KH Energa Toruń. W piątkowy wieczór cel był prosty - pewnie pokonać autsajdera ligi.

KH Energa Toruń - Naprzód Janów, relacja

Już pierwsza tercja nie pozostawiała złudzeń. Torunianie wygrali ją w stosunku 5:0, dwukrotnie korzystając z gry w przewadze. Podopieczni Juryja Czucha panowali na lodzie i po przerwie kontynuowali strzelecki popis. Co ciekawe - pierwsze dziewięć (!) bramek to za każdym razem inny strzelec.

Ostatecznie skończyło się triumfem gospodarzy w stosunku 12:0. Małym sukcesem ekipy z Janowa jest fakt, iż w ostatniej tercji zachowali czyste konto. Dzięki tej wygranej "Stalowe Pierniki" wskoczyły w tabeli na 8. miejsce, wyprzedzając Zagłębie Sosnowiec.

Nad tekstem prezentujemy wam zdjęcia z Tor-Toru. Autorką jest Róża Koźlikowska. Zapraszamy na stronę artystki na Facebooku.

KH Energa Toruń - Naprzód Janów 12:0 (5:0, 7:0, 0:0)

1:0 Michał Kalinowski - Aleksandr Wołżankin (05:29)
2:0 Bartosz Skólmowski - Daniel Minge, Jakub Jaworski (06:26)
3:0 Aleksandr Griebieniuk - Jakub Jaworski, Piotr Naparło (09:23)
4:0 Dienis Sierguszkin - Jegor Fieofanow, Dmitrij Kozłow (10:48)
5:0 Dominik Olszewski - Remigiusz Gazda, Filip Mazurkiewicz (17:47)
6:0 Bartosz Fraszko - Jewgienij Jeriomienko, Michał Kalinowski (21:23)
7:0 Dmitrij Kozłow - Dienis Sierguszkin, Jegor Fieofanow (24:30)
8:0 Artiom Smirnow - Bartosz Fraszko, Daniel Minge (26:06)
9:0 Jegor Fieofanow - Dienis Sierguszkin, Adrian Jaworski (27:28)