Poprawa pogody w Toruniu? Na pewno jeszcze nie dziś.... [PROGNOZA]

2019-10-10 7:37 Konrad Marzec
Przelotny deszcz i silny wiatr. Oto obraz 10 października w Toruniu
Autor: Pexels.com Przelotny deszcz i silny wiatr. Oto obraz 10 października w Toruniu

W czwartkowy poranek (10 października) sprawdzamy najnowszą prognozę pogody dla Torunia i okolic. Wszystko wskazuje na to, że spodziewana poprawa nie nastąpi w ciągu najbliższych godzin. Nie chowajcie parasoli do szafy! Zobaczcie szczegóły poniżej

Kilka dni temu sugerowaliśmy wam na portalu ESKA INFO Toruń, że w połowie października zobaczymy powrót letnich warunków atmosferycznych. Wszystko się zgadza, ale najpierw trzeba będzie swoje odcierpieć...

- W czwartek w dalszym ciągu będziemy na skraju niżów atmosferycznych znad północnej części Europy, w łagodnej masie powietrza. Ogrzeje się ona do około 13 stopni (łagodny chłód). Chmury będą dominować nad słońcem i czasami może popadać deszcz (głównie przelotnie). Zachodni wiatr będzie przeważnie umiarkowany, chwilami dość silny (porywy do 40-45 km/h), a ciśnienie atmosferyczne będzie szybko rosnąć. Niekorzystne warunki biometeorologiczne pod koniec dnia ulegną poprawie - pisze Rafał Maszewski z serwisu pogodawtoruniu.pl.

Na pewno pozytywną wiadomością jest poprawa warunków biometeo, które w ciągu dnia mogą nam się dać we znaki. Przydadzą się parasole, a wszystkich użytkowników dróg dodatkowo ostrzegamy przed dość silnym wiatrem. Weźcie to pod uwagę!

Prognoza pogody dla Torunia - poprawa pod koniec weekendu!

Jeszcze w piątek i sobotę czekają na nas przelotne opady deszczu. 12 października zanotujemy jednak zwyżkę temperatur i będzie to początek długotrwałego procesu. W dniach 13-15 października na termometrach od 19 do 22 stopni! To najprawdopodobniej ostatnie podrygi lata w 2019 roku. Aktualizacje w prognozach zawsze znajdziecie na ESKA INFO Toruń. Śledźcie nas na Facebooku!