Pościg rodem z kina akcji w Toruniu. Kierowca porzucił pojazd!

i

Autor: Małopolska Policja / Zdjęcie poglądowe Pościg rodem z kina akcji w Toruniu. Kierowca porzucił pojazd

Uciekał przed policją

Pościg rodem z kina akcji w Toruniu. Kierowca porzucił pojazd

2023-05-31 14:36

Policjanci z Torunia ruszyli w pościg za kierowcą mercedesa, który ani myślał się zatrzymać do kontroli. Mężczyzna porzucił pojazd i próbował ukryć się przed funkcjonariuszami, ale na niewiele się to zdało. - Za niezatrzymanie się i kontynuowanie jazdy grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności - podkreśla st. sierż. Sebastian Pypczyński z KMP w Toruniu.

Sceny rodem z kina akcji mogli obserwować torunianie w miniony czwartek (25 maja 2023 r.) w godzinach wieczornych. Policjanci z WRD Komendy Miejskiej Policji w Toruniu postanowili skontrolować kierującego osobowym mercedesem. Mundurowi sygnałami świetlno-dźwiękowymi nakazali kierowcy zatrzymanie pojazdu, lecz ten je zignorował i przyspieszył, uciekając przed radiowozem. - Po pościgu policjanci znaleźli porzucony kilka ulic dalej samochód, ale nie było w nim kierowcy. Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą zabezpieczyli ślady i dowody, w tym mercedesa do szczegółowych oględzin - przekazuje st. sierż. Sebastian Pypczyński z KMP w Toruniu.

Toruń. To 62-latek uciekał przed policją. Grozi mu 5 lat więzienia

- Kryminalni z toruńskiego Rubinkowa wytypowali, a następnego dnia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o popełnienie tego przestępstwa. Okazał się nim 62-letni mieszkaniec Torunia. Sprawdzenie w policyjnych systemach informatycznych wykazało, że nie ma uprawnień do kierowania pojazdami - dodaje st. sierż. Pypczyński w komunikacie, przesłanym do redakcji "Super Expressu".

Dwa dni po szalonej ucieczce, śledczy przedstawili 62-latkowi zarzuty. Za niezatrzymanie się i kontynuowanie jazdy grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje sąd.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - [email protected].

Sonda
Czy jesteś za surowszym karaniem piratów drogowych?
Policyjny pościg za kierowcą uciekającym kradzionym autem