Potężna awantura w centrum Wąbrzeźna! Kobieta rzuciła się na policjanta, który obezwładnił jej córkę

i

Autor: CC Pixabay.com / Zdjęcie ilustracyjne Potężna awantura w centrum Wąbrzeźna! Kobieta rzuciła się na policjanta, który obezwładnił jej córkę

44-latka wpadła w szał

Potężna awantura w centrum Wąbrzeźna! Kobieta rzuciła się na policjanta, który obezwładnił jej córkę

2022-08-09 11:40

Wąbrzeźno: Sąsiedzka awantura z udziałem 10 osób w centrum miasta zakończyła się poważnymi zarzutami dla 44-letniej kobiety. - 44-latka pomimo wielokrotnych wezwań do zachowania spokoju zaatakowała jednego z interweniujących policjantów - wyjaśnia asp. Krzysztof Świerczyński z KPP Wąbrzeźno. Więcej szczegółów w poniższym artykule.

Wąbrzeźno: Sąsiedzka awantura w centrum miasta. Kobieta zaatakowała policjanta

W minioną niedzielę (7.08.2022 r.) policjanci z Wąbrzeźna zostali wezwani na jedną z ulic w mieście, bo jak wynikało ze zgłoszenia miało tam dojść do sąsiedzkiej awantury. Okazało się, że uczestniczy w niej aż 10 osób. Między sąsiadami od dawien dawna dochodziło do sporów. Mundurowi natychmiast przystąpili do rozdzielenia agresorów, wezwali wszystkich do zachowania zgodnego z prawem, co jak podaje oficer prasowy KPP Wąbrzeźno niestety nie przyniosło efektu w odniesieniu do kilku osób. - Kiedy jednak wydawało się, że sytuacja została opanowana, a dwie zwaśnione grupy rozdzielone, córka jednej z kobiet zaczęła ponownie ubliżać sąsiadom, wymachując przy tym drewnianym kijem. Nie reagowała ona na polecenia policjantów, aby odłożyła ten przedmiot i uspokoiła się - wyjaśnia asp. Krzysztof Świerczyński.

Czytaj też: Młody kierowca zapłacił 12,6 tysięcy złotych za mandaty! Straszne sceny w Brodnicy

- Funkcjonariusze obezwładnili więc agresywną 21-latkę, odbierając jej niebezpieczne narzędzie, aby móc kontynuować interwencję. W tym momencie na jednego z funkcjonariuszy rzuciła się matka 21-latki. Kobieta zaczęła bić policjanta, szarpać go za mundur i znieważać. Obecna na miejscu grupa osób natomiast zastosowała się do poleceń mundurowych, uspokoili się i obserwowali całe zajście - przekazuje asp. Krzysztof Świerczyński z KPP Wąbrzeźno.

Wąbrzeźno: Awanturująca się 44-latka zatrzymana. Poważne zarzuty

Policjant dodaje, że agresywna 44-latka została obezwładniona i zatrzymana. Mimo zastosowania wobec niej kajdanek i umieszczenia w radiowozie, kobieta cały czas ubliżała policjantom. Kontrola stanu trzeźwości wykazała, że miała w organizmie ponad promil alkoholu.

- Funkcjonariusze zakończyli interwencję udzieleniem informacji o możliwych sposobach rozwiązania konfliktu sąsiedzkiego na drodze sądowej. Nietrzeźwa agresorka noc spędziła w policyjnym areszcie. Gdy wytrzeźwiała usłyszała zarzuty znieważenia oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy Policji. Przyznała się do popełnienia zarzucanych jej czynów. Grozi jej teraz do 3 lat więzienia i bardzo wysoka grzywna - podsumowuje policjant z Wąbrzeźna.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy zdarzyło Ci się doświadczyć jakiejś formy przemocy?
Szok w centrum Warszawy. Ukradł walizki z klatki schodowej. Przed policją schował się pod łóżko
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE