Młody kierowca zapłacił 12,6 tysięcy mandatu! Szokujące sceny w Brodnicy

i

Autor: Małopolska Policja / Zdjęcie poglądowe Młody kierowca zapłacił 12,6 tysięcy mandatu! Szokujące sceny w Brodnicy

wszystko w jedną noc!

Młody kierowca zapłacił 12,6 tysięcy złotych za mandaty! Straszne sceny w Brodnicy

2022-08-08 16:36

Brodnica: 26-letni kierowca osobowego volkswagena golfa powinien się wstydzić. To, co wyprawiał w piątek (5.08.2022 r.) w późnych godzinach wieczornych przechodzi ludzkie pojęcie. - Mieszkaniec powiatu wąbrzeskiego ukarany został piętnastoma mandatami karnymi na łączną kwotę 12,6 tys. złotych - czytamy w komunikacie KPP Brodnica. Na tym jednak bynajmniej nie koniec!

Brodnica: Szalony rajd młodego kierowcy. Gigantyczna suma mandatów!

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (5.08.) kilka minut po godz. 22:00, a szczegóły podają funkcjonariusze z KPP Brodnica. Policjantki ruchu drogowego patrolując ulice tego miasta, przy ul. Nad Drwęcą zauważyły vw golfa, którego pasażerowie nie korzystali z pasów bezpieczeństwa, a pojazd miał braki w oświetleniu. - Policjantki za pomocą sygnałów uprzywilejowania dały znak kierowcy do zatrzymania się. Kierowca zbagatelizował sygnały i ruszył do ucieczki - wyjaśnia oficer prasowy brodnickiej komendy w komunikacie. Podczas pościgu kierowca popełnił szereg wykroczeń, było to m.in. spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym innego niż kolizja, niesygnalizowanie zmiany kierunku jazdy, niestosowanie się do obowiązku jazdy prawą stroną, niestosowanie się do sygnalizatorów świetlnych, przekraczanie linii podwójnej ciągłej, niestosowanie się do zakazu wyprzedzania, niestosowanie się do zakazu wyprzedzania pojazdu przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia, niestosowanie się do zakazu wyprzedzania pojazdu uprzywilejowanego.

Czytaj też: Dantejskie sceny w centrum Torunia. Świadkowie piszą o śladach krwi

- Pościg trwał przez kilka ulic, po czym przy Rondzie Olsztyńskim golf uderzył w peugeota, którym kierowała 22-letnia kobieta. Kierująca, na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń. Policjantki zatrzymały 26-latka. Jak się okazało, mieszkaniec powiatu wąbrzeskiego miał 1,3 promila alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. 26-latek trafił na noc do policyjnego aresztu w Brodnicy. Policjanci nałożyli na mężczyznę 15 mandatów za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym na łączną sumę 12,6 tys. złotych - czytamy w komunikacie na stronie brodnickiej komendy.

Brodnica. Zapłacił 12,6 tysięcy złotych mandatów! To nie koniec

Policjanci dodają, że po wytrzeźwieniu, kierowca usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kierowania bez uprawnień.

- Za popełnione przestępstwa oraz wykroczenie, odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień sąd może orzec grzywnę wysokości od 1,5 do 30 tys. złotych - podaje oficer prasowy KPP Brodnica.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - [email protected].

Sonda
Dostałeś kiedyś mandat za przekroczenie prędkości?
Karawan zabiera zwłoki 2-latka, którego ciało znaleziono w domu pod Brodnicą

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki