Grypa

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe

Alarm!

Potężny atak grypy. Tak źle nie było już dawno. Miażdżące liczby

2022-12-22 9:03

Grypa atakuje w Toruniu i w całej Polsce. Alarmujące dane przekazali przedstawiciele UMT. Od początku grudnia 2022 roku liczba zachorowań na grypę w mieście i na terenie powiatu przekroczyła 6300 przypadków. W porównaniu z rokiem 2021, te dane są zatrważające.

Statystyki dotyczące zachorowań na grypę w Toruniu i w powiecie toruńskim przekazał Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny. W ciągu kilkunastu dni odnotowano ponad 6300 takich przypadków. - Dla porównania, w zeszłym roku na tym etapie odnotowaliśmy ich zaledwie 549 - informują w komunikacie przedstawiciele Urzędu Miasta Torunia. 

Atak grypy w Toruniu. Te statystyki mówią wszystko

Aby uzmysłowić torunianom skale zagrożenia, UMT porównał statystyki z lat 2017 - 2022. Skok, który notujemy w bieżącym roku daje bardzo mocno do myślenia. Szpitale mają poważny problem i m.in. dlatego musimy zadbać o bezpieczeństwo.

Zachorowania na grypę w Toruniu:

  • 2022 - 6363 osoby
  • 2021 - 549 osób
  • 2020 - 697 osób
  • 2019 - 2112 osób
  • 2018 - 2292 osoby
  • 2017 - 2575 osób.

- Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, okres wizyt i spotkań z najbliższymi. To właśnie z myślą o nich pamiętajmy o zachowaniu dystansu, unikaniu tłumów, noszeniu maseczki w miejscach publicznych. Jeśli czujemy pierwsze objawy choroby, zostańmy w domu - zaapelował prezydent Michał Zaleski, cytowany przez portal UMT.

Miasto Toruń ostrzega przed grypą. Mieszkańcy ironizują

- Profilaktycznie zamknąłbym lasy, szkoły i miejsca pracy. Limity w restauracjach i zakaz zbiorowisk - napisał pan Michał w komentarzu na profilu "Mój Toruń" na Facebooku. Podobnych wpisów jest znacznie więcej. Torunianie często porównują alarm grypowy do tych, które dotyczyły koronawirusa. Nasza redakcja apeluje do wszystkich o zachowanie ostrożności. Jak wiadomo nie od dziś, z grypą nie ma żartów.

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Zaszczepisz dziecko przeciw grypie?
dr Paweł Grzesiowski: Piąta fala nie będzie ostatnią. Covid nigdy nie będzie grypą [Super Raport]