Prawdziwa gratka dla fanów gier planszowych. Przed nami wyjątkowa noc w Toruniu!

i

Autor: Magdalena Witt-Ratowska Prawdziwa gratka dla fanów gier planszowych. Przed nami wyjątkowa noc w Toruniu!

Prawdziwa gratka dla fanów gier planszowych. Przed nami wyjątkowa noc w Toruniu! [AUDIO]

2019-10-03 13:39

Przed nami długie jesienne wieczory, tak więc książki i planszówki wracają do łask. Co wybrać, co czytać i w co grać - podpowie Książnica Kopernikańska. W sobotę (5 października) zaprasza na Noc Bibliotek, połączoną z Nocą Gier Planszowych. Będą atrakcje dla małych i dużych, rozgrywki do północy i zwiedzanie podziemnych magazynów Książnicy.

Właściwie noc zacznie się już o 11.00. Najpierw wydarzenia w mediatece przy ul.Raszei, tam swoje kroki mogą skierować młodsi czytelnicy. Będzie tworzenie wspólnego rodzinnego słownika, bingo literkowe, zabawa gwarą oraz międzypokoleniowe gry, na przykład w kapsle, klasy, skakanie w gumę, hula-hop. Wszystko pod jednym hasłem "Znajdźmy wspólny język".

Natomiast o 16.00 warto się przenieść na ul. Słowackiego 8. Tu czekają między innymi: literackie koło fortuny, tworzenie komiksów, podróże w nieznane w formie kalamburów, japoński teatr, fotobudka.

- Dla nieco starszych mamy wystawę i opowieść o radiofonii w przededniu II wojny światowej oraz coś, co cieszy się dużym zainteresowaniem, czyli zwiedzanie kilkupoziomowych magazynów Książnicy - zapowiada Marek Ospalski. - Od 19.00 do 23.59 potrwa Noc Gier Planszowych. Będzie w czym wybierać. Nasza wypożyczalnia ma już około 300 tytułów gier, będą też premiery i rozgrywka konkursowa - mówi Mateusz Pitulski.

Organizatorzy o Nocy Bibliotek, połączonej z Nocą Gier Planszowych.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Na Nocy Gier Planszowych można się spokojnie stawić z własnymi grami. Więcej informacji na stronie Książnicy Kopernikańskiej.