Zaleski, Rydzyk

i

Autor: Piotr Lampkowski/Super Express, Piotr Grzybowski/Super Express Zaleski, Rydzyk

Urodziny Radia Maryja

Prezydent Torunia napisał do Rydzyka! "Z wdzięcznością za wieloletnią i duszpasterską obecność..."

2022-12-07 10:57

31. urodziny Radia Maryja już za nami, ale wciąż wywołują spore emocje. Prezydent Torunia Michał Zaleski nie był obecny na uroczystościach, ale w jego imieniu list odczytał Adrian Mól, wiceprezydent grodu Kopernika. Zaleski przekazał w nim słowa wdzięczności i złożył serdeczne życzenia całej rodzinie Radia Maryja.

W minioną sobotę (3 grudnia 2022 r.) sympatycy ojca Rydzyka, przedstawiciele znanej rozgłośni, kapłani i ważni politycy obozu rządowego świętowali 31. urodziny Radia Maryja. Uroczysta msza święta - jak już zdążyliśmy się przyzwyczaić - została odprawiona w Arenie Toruń. Tłumy zjechały do grodu Kopernika, ale redemptorysta nie mógł być w pełni usatysfakcjonowany. Na jego imprezie zabrakło premiera Mateusza Morawieckiego, nie przyjechał również prezes PiS Jarosław Kaczyński. W imieniu prezydenta Michała Zaleskiego list odczytał jego zastępca, Adrian Mól.

Prezydent Torunia napisał do Rydzyka. Takie życzenia złożył z okazji 31. urodzin Radia Maryja

Adrian Mól został powitany brawami. - Bardzo się cieszymy, że od lat możemy państwa gościć w tej pięknej hali widowiskowo-sportowej i wspierać ojców redemptorystów w organizacji tego wydarzenia - podkreślił wiceprezydent grodu Kopernika. Następnie Mól przystąpił do odczytania listu prezydenta Zaleskiego, skierowanego do ojca Rydzyka i jego przyjaciół.

- Ojcu dyrektorowi, z wdzięcznością za wieloletnią i duszpasterską obecność w mieście Kopernika, życzę niegasnących sił, męstwa i kapłańskiej mądrości w ciągłym wspieraniu Rodziny Radia Maryja oraz spełnianiu planów związanych z utrzymaniem rozgłośni i zachowaniem jej znaczenia w polskich rodzinach i środowiskach społecznych - przekazał prezydent Torunia.

Zaleski wyraził nadzieję, że "w mateczniku swojego radia, obecni na urodzinach Radia Maryja odczuwają szczególną przychylność i opiekę Niepokalanej Patronki oraz życzliwość i polską gościnność". Po odczytaniu listu, Adrian Mól wręczył ojcu Rydzykowi ikonę Świętej Rodziny, która miała stanowić pamiątkę z 31. urodzin Radia Maryja.

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Jak oceniasz działalność Tadeusza Rydzyka?
31. urodziny Radia Maryja. Byliśmy w środku wielkiej imprezy ojca Tadeusza Rydzyka