Ojciec Rydzyk

i

Autor: Piotr Lampkowski / Super Express / Zdjęcie poglądowe Ojciec Rydzyk zaprasza na urodziny Radia Maryja. "Pomyślmy o ewangelizacyjnym prezencie..."

Tłumy przyjadą do Torunia

Ojciec Rydzyk zaprasza na urodziny Radia Maryja. "Pomyślmy o ewangelizacyjnym prezencie..."

2022-11-28 10:26

Urodziny Radia Maryja zaplanowano na 3 grudnia. Ojciec Rydzyk zaprasza zwolenników rozgłośni do Torunia. Ojciec dyrektor skierował do wiernych list, w którym przekazał szczegóły, dotyczące imprezy. - Pomyślmy o ewangelizacyjnym prezencie z okazji świętego Mikołaja czy Bożego Narodzenia dla dzieci, rodziny, przyjaciół - zachęca redemptorysta.

Wielkimi krokami zbliżają się 31. urodziny Radia Maryja. Rozgłośnia ojca Rydzyka rozpoczęła nadawanie 8 grudnia 1991 roku. Redemptorysta i jego ludzie zaplanowali imprezę na 3 grudnia, czyli na pierwszą sobotę ostatniego miesiąca tego roku. Do Torunia przyjadą tysiące wiernych, Rydzyk z pewnością spodziewa się również wizyty czołowych polityków obozu rządzącego. Na uczestników czeka moc atrakcji, w tym uroczysta msza święta i koncerty.

31. urodziny Radia Maryja. Ojciec Rydzyk zaprasza do Torunia

Z okazji urodzin Radia Maryja ojciec Tadeusz Rydzyk skierował list z zaproszeniem na imprezę. Czytamy w nim, że 3 grudnia uczestnicy podziękują za rozgłośnię i dzieła przy nim powstałe. Sympatycy redemptorysty spotkają się w Arenie Toruń przy ul. Bema, co nie jest żadną nowością.

- O godzinie 12.00 medytacja pierwszosobotnia i różaniec, następnie koncert w wykonaniu Śpiewającej Rodziny Kaczmarków oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. O godzinie 15.30 uroczysta Msza święta pod przewodnictwem ks. abp. Tadeusza Wojdy, Metropolity Gdańskiego. Do Areny będzie można wchodzić od godziny 10.00. Przed Areną na ulicy Bema oraz wewnątrz budynku będzie możliwość zakupienia zarówno ciepłego posiłku, jak i herbaty, i kawy - informuje ojciec Rydzyk.

- Będzie również Fundacja „Nasza Przyszłość” i możliwość zaopatrzenia się w pamiątki i książki. Pomyślmy o ewangelizacyjnym prezencie z okazji świętego Mikołaja czy Bożego Narodzenia dla dzieci, rodziny, przyjaciół. Nie odkładajmy na ostatnią chwilę zapisów na pielgrzymkę na to wydarzenie, gdyż organizatorzy muszą zamówić nie tylko autobusy, ale również ubezpieczyć wszystkich uczestników pielgrzymki. Każdy autobus przy zgłoszeniu w Radiu Maryja otrzyma numer dla lepszej organizacji całego wydarzenia - zachęca kontrowersyjny duchowny.

Najważniejsze informacje dotyczące 31. urodzin Radia Maryja będziemy przekazywać w naszym lokalnym serwisie. Nie zabraknie komunikatów, dotyczących utrudnień i zmian w organizacji ruchu.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - [email protected].

Radio Maryja i ojciec Rydzyk. Historia i kontrowersje

Pytanie 1 z 10
Radio Maryja zostało założone w roku
Rydzyk oficjalnie otwiera ciepłownię geotermalną. Zjazd VIP-ów

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki