Prezes skierował list

Kaczyński nie dojechał na święcenie złotego interesu Rydzyka. Ojciec dyrektor nie będzie zadowolony

2022-10-12 15:41

Ojciec Tadeusz Rydzyk (77 l.) na ten dzień czekał całe życie. Od środy (12.10.2022 r.) na konto z jego spółki płyną grube miliony. Spółka będzie zarabiać dzięki temu, że dostała ogromne dofinansowanie z Unii Europejskiej. Ojciec dyrektor na uroczyste poświecenie Geotermii Toruń podjechał starą Toyotą. Samochód sam prowadził. Na jeden z najważniejszych dni w życiu zakonnika nie dojechał Jarosław Kaczyński.

17 lat temu ojciec Tadeusz Rydzyk rozpoczął walkę o budowę swojej ciepłowni. Wszystko rozpoczęło się od dwóch odwiertów. Pieniądze na nie fundacja ojca dyrektora otrzymała za pierwszych rządów PiSu. Pieniądze przyznane zabrał Rydzykowi rząd PO. Fundacja zakonnika poszła z rządem do sądu. Sprawa ciągnęła się kilka lat. W końcu zakończyła się ugodą. Po wywierceniu odwiertów spółka zakonnika dostała dofinansowanie na wybudowanie ciepłowni, która już działa. Źródło geotermalne ma blisko 90 stopni. Pompy ciepła i kotły gazowe podgrzewają wodę termalną do 130 stopni. 

Ojciec Rydzyk przyjechał samochodem na otwarcie. Sam prowadził

- Ciekawe czy Tadeusz Rydzyk ma aktualne badania? Bo przecież on ma tyle lat, że musi być zbadany przez lekarzy, czy może prowadzić samochód - powiedział nam Mateusz Orzechowski (20 l.) działacz młodej lewicy który czekał na ojca Rydzyka przed toruńska geotermią z transparentem.

Tadeusz Rydzyk sam prowadził wysłużoną toyotę. Jak zobaczył młodego działacza lewicy, uchylił okno i rzucił do niego, że trzyma się ciepło. Nasz dziennikarz zapytał się Tadeusza Rydzyka dlaczego właśnie dzisiaj to jest 12 października poświęca Geotermię. - Każdy dzień jest tak samo ważny - odpowiedział filozoficznie najbardziej znany zakonnik w Polsce.

W gronie gości miał tego dnia być prezes PiS Jarosław Kaczyński. Towarzyszyć mieli mu m.in. wicepremier Jacek Sasin i prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Na miejscu widzieliśmy tylko tego drugiego. Dlaczego jeden z najważniejszych przedstawicieli rządu nie dotarł? Tego nie wiemy. List od Kaczyńskiego odczytał Michał Moskal, szef jego gabinetu politycznego. Ojciec Rydzyk z pewnością liczył, że prezes stawi się osobiście. 

- Budujemy nowe elektrownie klasyczne, gazowe, wiatrowe i do tych źródeł produkcji energii odnawialnej, tutaj w Toruniu dołączył nowy element, pokazujący jak możemy używać nasze polskie bogactwo naturalne - powiedział obecny w Toruniu wicepremier Jacek Sasin.

W czasie konferencji "Bezpieczeństwo energetyczne Polski", która miała miejsce w Akademii Szef Kancelarii Prezydenta RP, Grażyna Ignaczak-Bandych odczytała list Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Wywołuje skrajne emocje. Co wiesz o ojcu Tadeuszu Rydzyku?

Pytanie 1 z 10
Ojciec Rydzyk urodził się w:
Kolejne miliony dla Rydzyka. Czy teraz wystarczy mu do pierwszego? Komentarz Adama Federa [WIDEO]