Ale numer!

Samochód Rydzyka w cieniu rządowych limuzyn. Ojciec dyrektor przyjechał na otwarcie geotermii starą toyotą

2022-10-12 13:22

Geotermia Toruń to nowy biznes ojca Rydzyka, z którego z pewnością jest bardzo dumny. Takich wypasionych fur w Toruniu dawno nie było. Najdroższa z tych, które pojawiły się na uroczystym poświęceniu geotermii to ta rządowa wicepremiera Sasina. Ten, który najwięcej zarobi na geotermii podjechał starą toyotą. Rydzyk samochód prowadził sam, nie potrzebuje do tego kierowcy.

- Ciekawe, czy Rydzyk był na badaniach. On ma tyle lat, że powinien zostać zbadany przez lekarza, czy może prowadzić samochód - mówi Mateusz Orzechowski, aktywista, który czekał na ojca Rydzyka z transparentem, na którym napisał "Rydzyk, Sasin i Kaczyński, trzymajcie się ciepło". Tadeusz Rydzyk sam prowadził auto, nie potrzebował kierowcy. Gdy zobaczył młodego działacza lewicy, uchylił okno i rzucił do niego zdanie, że "trzyma się ciepło".

Ojciec Rydzyk przyjechał na otwarcie Geotermii Toruń

To dla ojca Rydzyka bardzo ważny dzień. Geotermia Toruń przyniesie mu miliony. Redemptorysta wybudował ją za dotację. Dziennikarz "Super Expressu" zapytał zakonnika, dlaczego właśnie dzisiaj święci swoje dzieło. - Czy Święty Maksymilian (dzisiaj katolicy obchodzą jego imieniny) jest dla niego szczególnie ważny, czy ten dzień jest dla niego ważny? - dopytywał nasz reporter. - Każdy dzień jest tak samo ważny - odpowiedział filozoficznie ojciec Rydzyk.

Samochód, którym redemptorysta przyjechał na uroczystość był zdecydowanie w cieniu limuzyny, którą zajechał wicepremier Jacek Sasin z Prawa i Sprawiedliwości. Nie wiadomo dlaczego, ale w okolicach godziny 12:00 nie było można dostrzec prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Na godzinę 13:20 było zaplanowane jego 25-minutowe wystąpienie. O godzinie 14:15 głos ma zabrać prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Pod materiałem znajdziecie galerię zdjęć z otwarcia geotermii ojca Rydzyka. Zobaczcie, jakim autem porusza się zakonnik!

Radio Maryja i ojciec Rydzyk. Historia i kontrowersje

Pytanie 1 z 10
Radio Maryja zostało założone w roku
Czy w szkole o. Rydzyka mieszkają uchodźcy z Ukrainy?! Sprawdziliśmy!