ŚNIEŻYCE i SZKLANKA na drogach to nie wszystko. Meteorolodzy mają FATALNE wieści [19.01.2021 PROGNOZA]

2021-01-19 5:03 PAP km
Prognoza pogody na wtorek 19 stycznia - meteorolodzy zapowiadają trudne warunki
Autor: CC Pixabay.com Prognoza pogody na wtorek 19 stycznia - meteorolodzy zapowiadają trudne warunki / Zdjęcie poglądowe

Prognoza pogody na wtorek - 19 stycznia. Najbliższe kilkanaście godzin przyniesie upragniony przełom. Na termometrach nie zobaczymy już potężnych mrozów. Niestety kierowcy nadal będą musieli uważać, gdyż na drogach zapanuje szklanka. Gdzieniegdzie pojawią się nieprzyjemne opady marznące. Jaka temperatura w twoim mieście? Szczegółowa prognoza pogody na se.pl.

We wtorek czeka nas pogodowy PRZEŁOM! [19.01.2021 PROGNOZA POGODY]

Jak informuje IMGW, północno-zachodnia połowa Europy będzie pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi. Pozostały obszar kontynentu znajdzie się w zasięgu wyżów z licznymi centrami. Przez Polskę początkowo z zachodu na wschód, przemieszczać się będzie zatoka z frontem okluzji, a następnie na zachodzie, pojawi się kolejna zatoka z frontem ciepłym. Obie zatoki związane będą z niżem znad Morza Północnego. Nad wschodnimi obszarami kraju pozostanie powietrze arktyczne, z kolei nad zachodnie zacznie napływać masa powietrza polarnego morskiego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie spadać.

Przeczytaj także: Morsowanie Jarosława zakończyło się ŚMIERCIĄ! Znajomi widzieli jak uderza głową o lód i IDZIE NA DNO!

19.01.2021, prognoza pogody. Trudne warunki w Polsce

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na wschodzie i w górach głównie opady śniegu, na Podkarpaciu chwilami o natężeniu umiarkowanym. Na pozostałym obszarze opady deszczu ze śniegiem i od zachodu przechodzące w deszcz. Lokalnie deszcz marznący powodujący gołoledź. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 10 cm w Sudetach. W wielu miejscach IMGW ostrzega przed bardzo trudnymi warunkami. Mapę alertów znajdziecie TUTAJ.

Zobacz: Meteorolodzy straszą FATALNYMI warunkami. Środa w Polsce nie będzie przyjemna [20.01.2021 PROGNOZA]

Prognoza pogody. Temperatura 19 stycznia 2021

Temperatura maksymalna na wschodzie od -10 st. C do -4 st. C i wystąpi wieczorem, na pozostałym obszarze temperatura od -3 st. C do 2 st. C. Wiatr umiarkowany, na południu okresami porywisty, z kierunków południowych i zachodnich. W rejonach podgórskich Karpat i w Sudetach porywy wiatru do 60 km/h, a w Karpatach do 80 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne. Jeśli chodzi o duże miasta - konkretne mrozy tylko w Suwałkach i Białymstoku. Tam na termometrach -7 i -8 stopni. Na delikatne plusy mogą liczyć mieszkańcy zachodniej i północno zachodniej części Polski. 

Pod Wrocławiem tworzyła się trąba powietrzna? Niebezpieczna pogoda!