Przebudowa kolejnej ulicy w Toruniu na finiszu. Inwestycja za ponad 650 tysięcy złotych! [ZDJĘCIA]

2019-08-14 11:47 Konrad Marzec

Przedstawiciele Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu pochwalili się kolejną inwestycją, która jest na finiszu. Chodzi tu o ulicę Czapli, która zyskuje zupełnie nowy wygląd. Jak podkreśla rzecznik prasowy MZD - prace zostaną ukończone wyraźnie przed czasem!

Jedną z ulic na lewym brzegu, która w ostatnim czasie zmieniła swój wygląd jest ulica Czapli. Ulica została przebudowana na odcinku prawie 200 metrów do ul. Łącznej.

- Pomimo, że umowny termin zakończenia prac zgodnie z umową przypada na 23 października 2019 roku, to już dziś do zakończenia wszystkich prac pozostały jedynie drobne roboty wykończeniowe i porządkowe - tłumaczy z zadowoleniem Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD w Toruniu.

Jak zmieniła się ulica Czapli? Gruntowa uliczka ustąpiła miejsce nowej nawierzchni z kostki. W ramach zadania powstał chodnik i zjazdy do posesji. - Do dyspozycji kierowców wybudowano 25 miejsc do parkowania. Dla poprawy bezpieczeństwa zostały, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, wybudowane trzy progi zwalniające. Zamontowane zostały nowe oprawy oświetleniowe - informuje Kobus-Pęńsko.

Roboty kosztowały ponad 650 tys. zł i wykonywała jest firma Kunst.

Nad tekstem prezentujemy zdjęcia z ulicy Czapli w Toruniu. Materiały dzięki uprzejmości MZD w Toruniu.