Przed nami duża akcja policji. Co będą sprawdzać służby w Toruniu i okolicach?

2019-11-19 14:36 EITOR
Przed nami duża akcja policji. Co będą sprawdzać służby w Toruniu i okolicach?
Autor: Magdalena Witt-Ratowska Przed nami duża akcja policji. Co będą sprawdzać służby w Toruniu i okolicach?

W środę (20 listopada) w Toruniu, województwie kujawsko-pomorskim i w całej Polsce policjanci przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”. Nacisk będzie położony na stan technicznych pojazdów, ale obawiać powinni się wszyscy ci, którzy w jakikolwiek sposób złamią prawo.

Uwaga kierowcy z Torunia i okolic - w środę (20 listopada) na terenie całego kraju możecie spotkać więcej patroli. Czemu mają służyć działania "SMOG"?

- Policjanci ruchu drogowego, wyposażeni w specjalistyczny sprzęt kontrolno-pomiarowy (dymomierze, analizatory spalin), będą badali emisję spalin pojazdów, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska. Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu pojazdów, które nie powinny być dopuszczone do jazdy - czytamy w komunikacie Komendy Głównej Policji.

Jak podkreślają służby - działania będą miały również charakter informacyjno-edukacyjny.

- Pamiętajmy, że transport, szczególnie na terenie dużych miast, przyczynia się do pogorszenia jakości powietrza. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności - przekazują przedstawiciele KGP.

Większej liczby patroli nie trzeba się zatem obawiać, ale należy pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie wsiadać za kółko pod wpływem alkoholu i nie przekraczać dozwolonej prędkości. Tego typu "wpadki" natychmiast zostaną wychwycone przez funkcjonariuszy.