Brodnica: Duża akcja policji w regionie. Kolejny AMATOR NARKOTYKÓW za kratami

2019-11-19 15:01 EITOR
Brodnica: Duża akcja policji w regionie. Kolejni amatorzy narkotyków za kratami
Autor: KPP w Brodnicy Brodnica: Duża akcja policji w regionie. Kolejni amatorzy narkotyków za kratami

W województwie kujawsko-pomorskim trwa regularna walka policjantów z posiadającymi i handlującymi narkotykami. W Brodnicy funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 420 g marihuany i 1,4 g amfetaminy. Podejrzany 39-latek trafił do aresztu i grozi mu długa odsiadka.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek (14 listopada). Funkcjonariusze z Brodnicy zatrzymali do kontroli drogowej peugeota, którym podróżowało 5 osób. W związku z tym, że jeden z mężczyzn znany był z przestępstw narkotykowych, policjanci przeszukali wszystkich podróżujących.

- W związku z tym, że jeden z mężczyzn znany był z przestępstw narkotykowych, funkcjonariusze przeszukali wszystkich podróżujących. Podczas sprawdzania auta oraz odzieży zarówno kierowcy jak i pasażerów, policjanci ujawnili dwa woreczki strunowe z nieznanymi substancjami. W związku z podejrzeniem, że są to narkotyki, policjanci zatrzymali całą piątkę i przewieźli do brodnickiej komendy. Jak się okazało, zabezpieczone substancje to marihuana oraz amfetamina - informuje asp. szt. Agnieszka Łukaszewska z KPP w Brodnicy.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. W wyniku przeszukania domu 39-letniego brodniczanina policjanci ujawnili kolejny susz roślinny. Była to marihuana o wadze ponad 420 g. To już kolejna wpadka tego mężczyzny.

- 25 października, brodniccy kryminalni w mieszkaniu tego samego mężczyzny zabezpieczyli prawie pół kilograma marihuany. Mieszkaniec powiatru brodnickiego usłyszał kolejny zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Brodnicki sąd aresztował 39-latka na okres 3 miesięcy - przypomina asp. szt. Łukaszewska.

Zarzut posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych usłyszała również 19-letnia dziewczyna i 19-letni chłopak będący pasażerami auta, przy których policjanci znaleźli narkotyki. - Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności - podsumowuje policjantka z Brodnicy.