Przez dwa lata atakował w Toruniu. Usłyszał aż 55 zarzutów!

i

Autor: Magdalena Witt-Ratowska Przez dwa lata atakował w Toruniu. Usłyszał aż 55 zarzutów!

Seryjny włamywacz za kratami

Przez dwa lata atakował w Toruniu. Usłyszał aż 55 zarzutów!

2022-09-13 11:39

Toruń: Policjanci z komisariatu na Śródmieściu ustalili kto stoi za licznymi włamaniami do garaży. 35-letni mieszkaniec Torunia usłyszał w sumie 55 zarzutów. "Działał" od ponad dwóch lat na terenie grodu Kopernika. - Grozi mu do 10 lat więzienia - przekazuje asp. Wojciech Chrostowski z biura prasowego KMP w Toruniu.

Toruń: 55 zarzutów dla seryjnego włamywacza

W miniony czwartek (8.09.2022) kryminalni z komisariatu na toruńskim Śródmieściu zatrzymali 35-latka podejrzanego o liczne włamania do garaży. Torunianie mogą odetchnąć, gdyż ten człowiek od dłuższego czasu dawał się we znaki mieszkańcom. - Do tych zdarzeń dochodziło od lipca 2020 roku. Sprawca forsował drzwi i z wnętrza kradł wartościowe rzeczy. Jego łupem padały między innymi rowery, sprzęt elektroniczny, elektronarzędzia, części samochodowe i sprzęt wędkarski i sportowy - wyjaśnia asp. Wojciech Chrostowski z biura prasowego KMP w Toruniu.

Czytaj też: Szokujące wyniki kontroli kierowcy ciężarówki. Te liczby pogrążyły 43-latka

- Funkcjonariusze prowadzący sprawy dotyczące zgłoszonych przypadków zdobyli informacje wskazujące na konkretną osobę mogącą mieć z nimi związek. Doskonałe rozpoznanie naprowadziło ich na trop 35-letniego mieszkańca Torunia - chwali kolegów aspirant Chrostowski.

Seryjny włamywacz z Torunia zatrzymany. Grozi mu 10 lat więzienia

Policjant z biura prasowego podaje w komunikacie, że miejscowi funkcjonariusze zatrzymali go i doprowadzili do celi. Mężczyzna usłyszał w sumie 55 zarzutów dotyczących włamań i kradzieży. - Straty pokrzywdzonych oszacowano na kilkaset tysięcy złotych. 35-latek był już wcześniej karany za kradzieże i włamania. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia - podsumowuje aspirant Wojciech Chrostowski.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?
Toruńskie obchody Święta Policji