Toruń. Silna konkurencja dla prezydenta Zaleskiego? KOT chce być realną opozycją

i

Autor: Michał Kaproń Toruń. Silna konkurencja dla prezydenta Zaleskiego? KOT chce być realną opozycją

Zaleski ma się czego bać?

Silna konkurencja dla prezydenta Zaleskiego? Komitet Obrony Torunia chce być realną opozycją

2022-09-13 9:32

Toruń ma chętnych, którzy chcą powalczyć z prezydentem Michałem Zaleskim w przyszłorocznych wyborach samorządowych. Komitet Obrony Torunia został założony przez lokalnych społeczników. Czy jest szansa na przełom w grodzie Kopernika? - Chcemy doprowadzić do tego, żebyśmy mówili jednym głosem dlatego, że sto pojedynczych osób nie będzie słyszane tak jak jedna stówa razem - powiedział Sylwester Jankowski.

Komitet Obrony Torunia rzuci wyzwanie prezydentowi Zaleskiemu?

W miniony piątek (9.09.2022 r.) społecznicy z Torunia zorganizowali konferencję prasową, dotyczącą działalności Komitetu Obrony Torunia. Miejsce wydarzenia nie było przypadkowe - to na tle jednego z pawilonów budowanych aktualnie na Bulwarze Filadelfijskim. Członkowie KOT aktywnie protestują przeciwko obiektom, zasłaniającym piękno toruńskiej starówki. Połączyła ich również sprawa wycinki na Kępie Bazarowej. Społecznikom nie podoba się sposób zarządzania grodem Kopernika przez prezydenta Michała Zaleskiego i jego ekipę. W nadchodzących wyborach samorządowych (rok 2023) chcą rzucić wyzwanie gospodarzowi miasta, który rządzi już prawie 20 lat. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Czytaj też: Poważne zmiany w centrum Torunia. Ta ulica będzie jednokierunkowa

- Do tej pory w Toruniu jest mnóstwo ludzi działających osobno. Mamy mnóstwo grup, NGO-sów, które delikatnie mówiąc, denerwują się tym, co się dzieje, protestują, chcą zmieniać. Chcemy doprowadzić do tego, żebyśmy mówili jednym głosem dlatego, że sto pojedynczych osób nie będzie słyszane tak jak jedna stówa razem. W jedności siła - powiedział założyciel KOT, Sylwester Jankowski z partii Zieloni, cytowany przez portal Radia ESKA Toruń.

- W związku z tym mamy nadrzędny cel, którym jest to, żeby to miasto nie zostało zniszczone. Świadomość tego, co się dzieje, co robi prezydent Zaleski, co robi rada miasta, doprowadziła do tego, że spotkaliśmy się kiedyś tu w piątkę i postanowiliśmy, że trzeba ten Toruń bronić - dodał działacz.

Na ten moment nie znamy kandydata KOT na prezydenta Torunia, ani też listy potencjalnych radnych z tego ugrupowania. O kolejnych działaniach KOT będzie informował na bieżąco. Priorytetem społeczników jest mobilizacja i połączenie osób, którym nie podoba się aktualna polityka Torunia. 

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Czy Toruń jest bezpiecznym miastem?
Policyjny pościg za motocyklistą ulicami Torunia. 41-latek trafił za kraty