Poważne zmiany w centrum Torunia. Ta ulica będzie jednokierunkowa

i

Autor: Urząd Miasta Torunia / torun.pl / Zdjęcie ilustracyjne Poważne zmiany w centrum Torunia. Ta ulica będzie jednokierunkowa

Utrudnienia dla kierowców

Poważne zmiany w centrum Torunia. Ta ulica będzie jednokierunkowa

2022-09-12 12:28

Toruń: Od najbliższej soboty (17 września 2022 r.) zmieni się organizacja ruchu drogowego na Szosie Chełmińskiej na odcinku od targowiska miejskiego do ul. Grudziądzkiej. - Zmiany mają związek z budową nowej linii tramwajowej - podaje w komunikacie, przesłanym do naszej redakcji Sylwia Derengowska, rzecznik prasowy MZK w Toruniu.

Toruń: Poważne zmiany na Szosie Chełmińskiej

Od 17 września 2022 roku, kierowcy z Torunia i goście zmierzą się z kolejnymi utrudnieniami. Na odcinku od pierwszego wjazdu na targowisko (patrząc od strony ul. Dekerta, tzw. „mały parking”) do ul. Grudziądzkiej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Od centrum w stronę Wrzosów ruch poprowadzony zostanie objazdem. Nie będzie możliwy wjazd z ul. Grudziądzkiej w Szosę Chełmińską w prawo. Z kolei od ul. Dekerta do pierwszego wjazdu na targowisko ruch będzie się odbywał dwukierunkowo. - Objazd dla pojazdów jadących z kierunku centrum w stronę Wrzosów planuje się ul. Grudziądzka - Legionów - Trasa Prezydenta Raczkiewicza. Natomiast objazd dla komunikacji miejskiej poprowadzony zostanie ul. Legionów - Trasą Prezydenta Raczkiewicza - podaje w komunikacie Sylwia Derengowska z MZK w Toruniu.

Czytaj też: Nie żyje profesor socjologii z UMK w Toruniu! 67-latka zginęła w potwornym wypadku [ZDJĘCIA]

- By wyeliminować blokowanie ruchu pojazdów na kierunku północnym, na skrzyżowaniu ul. Legionów – Podgórna obowiązywał będzie zakaz skrętu w lewo. Zakaz ten nie będzie dotyczył autobusów MZK. Alternatywną trasą, np. dla pojazdów jadących od strony al. św. Jana Pawła II, będzie objazd ul. Kraszewskiego i Bema do Szosy Chełmińskiej - wyjaśnia Sylwia Derengowska z MZK w Toruniu.

Zmiana w organizacji ruchu spowodowana jest prowadzeniem prac rozbiórkowych, budową kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz kontynuacją prac związanych z budową torowiska tramwajowego. - O przywróceniu ruchu dwukierunkowego będziemy informowali na bieżąco - podsumowuje rzeczniczka MZK w Toruniu.

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Czy przekonują cię propozycje Torunia ws. komunikacji miejskiej?
Policyjny pościg za motocyklistą ulicami Torunia. 41-latek trafił za kraty