Infrastruktura

Dobre wieści dla kierowców z kujawsko-pomorskiego! Ruszyła modernizacja drogi wojewódzkiej [ZDJĘCIA]

2023-03-23 13:08

Ruszyła modernizacja kolejnego odcinka drogi wojewódzkiej nr 551 łączącej m.in. Bydgoszcz z Chełmżą i Wąbrzeźnem. Nowa nawierzchnia ułożona zostanie pomiędzy Pluskowęsami i Dźwierznem w powiecie toruńskim. Ta inwestycja kosztować będzie 12,5 mln złotych.

Remont na odcinku Pluskowęsy-Zelgno-Dźwierzno

Prace na odcinku Pluskowęsy-Zelgno-Dźwierzno rozpoczęły się od niezbędnych wycinek i rozbiórek. Zakres inwestycji obejmuje między innymi wykonanie nowych warstw mineralno-asfaltowych, zmodernizowanie istniejących zjazdów i barier sprężystych (barier przeciwwypadkowych zamontowanych wzdłuż drogi i uniemożliwiających pojazdom jej opuszczenie) oraz oczyszczenie rowów przydrożnych. Wzdłuż jezdni powstaną utwardzone pobocza. Na koniec trasa zyska nowe oznakowanie pionowe i poziome.

Za modernizację odcinka o długości 6,4 kilometrów (od skrzyżowania z drogą nr 649 w Pluskowęsach do wiaduktu nad autostradą A1 w Dźwierznie) odpowiada toruńska firma Onde. Roboty budowlane zakończą się jeszcze w tym roku.

Droga wojewódzka nr 551

Droga wojewódzka nr 551 komunikuje m.in. Bydgoszcz, Dąbrowę Chełmińską, Chełmżę, Ryńsk i Wąbrzeźno. Ma długość 65 kilometrów. W ostatnich latach zlecono szereg prac związanych z modernizacją odcinków przebiegających m.in. przez Ostromecko, Dąbrowę Chełmińską, Raciniewo, Nową Chełmżę i Węgorzyn.

Nowa ścieżka rowerowa. Zobaczcie galerię!

Wraz z modernizacją dróg w regionie, powstają też i są remontowane ścieżki rowerowe. Nowe szlaki rowerowe cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego.

Źródło: Ruszyła modernizacja odcinka drogi wojewódzkiej nr 551