Rzucił się z nożem na policjantów! Potężna awantura w centrum Wąbrzeźna

i

Autor: archiwum serwisu Rzucił się z nożem na policjantów! Potężna awantura w centrum Wąbrzeźna

Groza w regionie

Rzucił się z nożem na policjantów! Potężna awantura w centrum Wąbrzeźna

2022-09-21 10:08

Wąbrzeźno: Funkcjonariusze miejscowej jednostki zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który ruszył na nich z nożem. Wszystko zaczęło się od domowej awantury. Sprawca to bardzo dobrze znany policji przestępca. - Grozi mu teraz do 15 lat więzienia - wyjaśnia asp. Krzysztof Świerczyński, oficer prasowy KPP Wąbrzeźno.

Wąbrzeźno: Awantura w centrum. Rzucił się z nożem na policjantów!

Oficer prasowy KPP Wąbrzeźno informuje naszą redakcję, że w minioną niedzielę (18.09.2022 r.) jego koledzy interweniowali ws. awantury domowej. W jednym z mieszkań był mężczyzna, który za nic w świecie nie chciał opuścić lokalu znajomych i zachowywał się agresywnie. - Na miejscu funkcjonariusze zastali znanego im mieszkańca Wąbrzeźna, który ma na swoim koncie liczne przestępstwa, wieloletnie pobyty w więzieniu i niespełna dwa miesiące temu opuścił zakład karny - wyjaśnia asp. Krzysztof Świerczyński z wąbrzeskiej policji.

Czytaj też: Pijany jak smok wtargnął do sklepu. Nagle wyjął nóż i zaatakował kobietę!

- Mundurowi ustalili, że agresor zaatakował lokatorów mieszkania, groził im nożem, a kiedy policjanci weszli do mieszkania ten rzucił się z nożem na nich. Funkcjonariusze natychmiast go obezwładnili i odebrali niebezpieczne narzędzie. Agresor został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu - relacjonuje asp. Świerczyński.

Wąbrzeźno. Nożownikowi grozi 15 lat więzienia

We wtorek (20.09.22 r.) zatrzymany dwa dni wcześniej mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty naruszenia miru domowego, kierowania gróźb karalnych oraz czynnej napaści na funkcjonariusza Policji. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na najbliższe trzy miesiące. Grozi mu teraz do 15 lat więzienia. Biorąc pod uwagę jego kryminalną przeszłość, sąd raczej nie będzie łaskawy.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy kary za nieobyczajne wybryki powinny być wyższe?
Lublin: Atak nożownika w centrum miasta. Dźgał bez opamiętania!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE