Festiwal Skyway skromniejszy niż poprzednie edycje. Tłumy zwiedzających mimo kiepskiej pogody.

i

Autor: Piotr Lampkowski/SUPER EXPRESS Skyway 2022: Bilety, atrakcje, program, utrudnienia. Wszystko o 13. Bella Skyway 2022 w Toruniu

Hit lata w Toruniu

Skyway 2022: Bilety, atrakcje, program, utrudnienia. Wszystko o 13. Bella Skyway 2022 w Toruniu

2022-08-12 14:03

Skyway 2022 rusza już w najbliższy wtorek (16.08.2022 r.) w Toruniu. 13. Bella Skyway 2022 kusi m.in. nowymi atrakcjami, spośród których dominować mają kilkumetrowe Anooki. Bilety na tegoroczny Skyway są przedmiotem dyskusji zarówno mieszkańców grodu Kopernika, jak i gości. W poniższym materiale omówimy program 13. Bella Skyway Festival w Toruniu i wskażemy, jakie zmiany w organizacji ruchu czekają torunian.

Skyway 2022: Program, atrakcje, strefy

13. Bella Skyway Festival 2022 w Toruniu będzie podzielony na trzy strefy. Gdzie warto się wybrać? Toruń opanują kilkumetrowe Anooki - tak jedną z głównych atrakcji zapowiadają organizatorzy imprezy. Pojawią się one na placu Rapackiego, a więc w centralnym punkcie grodu Kopernika. Ważny debiut podczas tegorocznej edycji zaliczy Muzeum Etnograficzne. - Podczas spaceru po rozświetlonym skansenie będzie można na chwile się zatrzymać i zastanowić, kto jest opiekunem przyrody w betonowym świecie ludzi - czytamy na stronie wydarzenia. - Światło, animacja, mapping w połączeniu z muzyką przeniosą słuchaczy w cyfrową przyszłość koncertową. Czy taka forma zastąpi prawdziwych muzyków na scenie? - zastanawiać się będziemy podczas "energii przyszłości". Ostatnią strefą podczas Skyway 2022 będzie ta w Dolinie Marzeń.

Szczegółowy program dostępny jest w tym miejscu. Dalszy ciąg materiału znajdziecie pod galerią ze zdjęciami z poprzednich edycji Bella Skyway Festival.

Bella Skyway Festival 2022 w Toruniu. Bilety na imprezę

Podobnie jak w zeszłym roku, bilety na Skyway 2022 trzeba nabyć, aby móc podziwiać atrakcje z bliska. Ci, którzy zakupili je przed 1 sierpnia musieli zapłacić 20 zł, pozostali muszą dopłacić jeszcze 5 zł do tej stawki. Wejściówki obowiązują na konkretny dzień. Dzieci do lat 3 wchodzą bez opłat. Bilety można kupować w tym miejscu. Choć po ogłoszeniu cen na organizatorów spadła fala krytyki, to i tak należy się spodziewać wielu chętnych, którzy tłumnie przybędą na festiwal. Przypomnijmy - trwa on w dniach 16-20 sierpnia w godzinach 20:30 - 00:00.

Skyway 2022. Utrudnienia, zmiany w organizacji ruchu drogowego

Festiwal Bella Skyway wiąże się z tłumem zwiedzających, zarówno mieszkańców grodu Kopernika, jak i gości, którzy przyjeżdżają z całej Polski. Co za tym idzie, konieczne jest przeorganizowanie ruchu drogowego, tak aby bezpieczeństwu kierowców i pieszych nic nie zagrażało. Zamknięte zostaną m.in. przejścia dla pieszych w samym sercu Torunia, a nieczynny będzie postój taksówek przy przy ul. Kopernika. Ulice starówki będą zamknięte dla ruchu samochodowego.

Więcej szczegółów: 13. Bella Skyway 2022 w Toruniu. Zmiany w organizacji ruchu i utrudnienia dla mieszkańców

Fotorelacje i najważniejsze informacje dotyczące 13. Bella Skyway Festival 2022 w Toruniu będziemy przekazywać w naszym serwisie.

Sonda
Lubisz toruński Bella Skyway Festival?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE