Sukces funkcjonariuszy

Spektakularna akcja policji z Torunia. Znaleźli ponad 32 kilogramy narkotyków!

2023-05-29 14:38

Toruń: Policjanci zabezpieczyli ponad 32 kg narkotyków, a 52-latka wsadzili za kratki. Zabronione środki mężczyzna przewoził w samochodzie. - Grozi mu nawet 12 lat więzienia - informuje nas st. sierż. Sebastian Pypczyński z biura prasowego KMP w Toruniu.

Policjant z biura prasowego KMP w Toruniu poinformował "Super Express", że jego koledzy z wydziału kryminalnego zdobyli informacje pogrążające 52-letniego mężczyznę. Funkcjonariusze wiedzieli, że mieć on związek z narkotykowym procederem. - Zaplanowana w najdrobniejszych szczegółach akcja oraz skuteczna realizacja przyniosła oczekiwane rezultaty - podkreśla w komunikacie st. sierż. Sebastian Pypczyński. Trzeba przyznać, że znalezisko stróżów prawa robi wrażenie.

Toruń. 32 kilogramy narkotyków w samochodzie 52-latka

Akcja toruńskiej policji miała miejsce w czwartek, 25 maja. - Funkcjonariusze zatrzymali na toruńskim Rudaku kierowcę volkswagena. Mężczyzna był całkowicie zaskoczony kontrolą funkcjonariuszy. Podczas przeszukania, kryminalni w bagażniku auta znaleźli sportową torbę, a w niej zapakowane w worki strunowe beżowe kryształy - opisuje st. sierż. Pypczynśki.

Wstępne badania zabezpieczonej substancji, wykonane w laboratorium kryminalistycznym, wykazały, że to zakazane środki psychotropowe. Zatrzymany usłyszał już zarzut uczestnictwa w obrocie znaczną ilości narkotyków. Dzień po akcji, mundurowi doprowadzili podejrzanego do prokuratury z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Jeszcze tego samego dnia sąd, po analizie zgromadzonych przez śledczych dowodów, zdecydował, że 3 najbliższe miesiące spędzi tymczasowo za kratami.

- Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za to przestępstwa przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy - podsumowuje policjant z Torunia. 

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - [email protected].

Sonda
Czy zażywałeś kiedyś narkotyki?
Tragiczny los gwiazd "Playboya". Narkotyki, morderstwa i samobójstwa. Niezapomniani