Śpiewał na deptaku w Toruniu, a teraz wygrał w Opolu. Piękna historia niepełnosprawnego Kamila Czeszela

2020-09-07 12:15 Mariusz Korzus, KM
Kamil Czeszel wygrał Debiuty w Opolu
Autor: AKPA Śpiewał na deptaku w Toruniu, a teraz wygrał w Opolu. Piękna historia niepełnosprawnego Kamila

Kamila Czeszela w Toruniu znają niemal wszyscy. Nie raz i nie dwa stał na deptaku w Toruniu i śpiewał. Przed nim leżała czapka. Słuchacze wrzucali do niej monety. Teraz zaśpiewał w Opolu i wygrał Debiuty. Za jedną piosenkę dostał 30 tysięcy złotych.

Na toruńskim deptaku na starówce pojawia się wielu grajków i śpiewaków. Kamil Czeszel jest i był jedyny w swoim rodzaju. By stanąć na głównej ulicy, podjechał wózkiem inwalidzkim. Stał o kuli. Gdy jednak zaczął śpiewać, to cała starówka należała do niego. Jego głos jest niepowtarzalny. Taki hardcorowo-bluesowy. Jak śpiewa to czuć, że mężczyzna po prostu tym żyje. Nikt do tej pory nie był zainteresowany tym, aby charyzmatyczny wokalista zrobił karierę. Jest zaprzeczeniem współczesnego gwiazdora. Nie jest piękny. Tacy muszą być celebryci.

Teraz Kamil ma szansę. Wygrał konkurs Debiuty w Opolu. W nagrodę otrzymał statuetkę im. Anny Jantar tzw. Karolinkę i 30 tysięcy złotych. Odbierając nagrodę podziękował swoim rodzicom. Natalia Kukulska przyznała, że obrady jury nie trwały długo, a werdykt w sprawie Kamila jako zwycięzcy zapadł jednomyślnie. Warto dodać, że taką samą nagrodę wygrywały swego czasu chociażby Daria Zawiałow czy Justyna Steczkowska. Ta pierwsza jest obecnie na fali wznoszącej. Jej żywiołowe koncerty porywają publiczność w całej Polsce.

Nasza redakcja serdecznie gratuluje panu Kamilowi i życzymy rzecz jasna dalszych sukcesów!

Panorama Torunia - jeden z 7 cudów Polski

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.