Spore zmiany w centrum Torunia. Dobre wieści dla kierowców!

i

Autor: Piotr Lampkowski / Super Express / Zdjęcie poglądowe Spore zmiany w centrum Torunia. Dobre wieści dla kierowców!

Zmiana organizacji ruchu

Spore zmiany w centrum Torunia. Dobre wieści dla kierowców!

2022-09-26 18:37

Toruń: Miejski Zakład Komunikacji informuje, że od piątku (30 września 2022 r.) zmieni się organizacja ruchu drogowego w rejonie placu NOT. Zmiany zostaną wprowadzone po porannym szczycie komunikacyjnym.

Rzeczniczka MZK w Toruniu Sylwia Derengowska informuje nas, że kolejne zmiany w centrum Torunia zostaną wprowadzone 30 września, po godzinie 10:00. Część z nich z pewnością ucieszy kierowców. - Pojazdy jadące od strony Bydgoszczy czy starego mostu drogowego (od pl. Niepodległości czy al. św. Jana Pawła II) nie będą już musiały pokonywać przewiązek przez torowisko, tylko będą mogły jechać prosto. Ponadto z tego kierunku możliwy będzie skręt w prawo do CKK Jordanki i dalej w al. Solidarności - czytamy w komunikacie Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Czytaj też: Jakie są ceny węgla w Toruniu? W składach każą słuchać Kaczyńskiego, ale przez... pół godziny

- Ruch w przeciwną stronę (od pl. ToMiTo) będzie się odbywał jak dotychczas jednym pasem, bez możliwości lewoskrętu w al. Solidarności. Nadal nie będzie także możliwości (dla żadnego kierunku) skrętu w Szosę Chełmińską - dodaje Sylwia Derengowska.

Budowa nowej linii tramwajowej w Toruniu. Postępy w pracach

Na wprowadzenie zmian pozwala stan zaawansowania prac przy budowie nowej linii tramwajowej w tym rejonie. - Obecnie na pl. NOT rozpoczęło się układanie masy bitumicznej. O dalszych zmianach będziemy informowali na bieżąco, z wyprzedzeniem - podsumowuje rzeczniczka MZK w Toruniu.

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Czy przekonują cię propozycje Torunia ws. komunikacji miejskiej?
Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus z Nowej Lewicy i Iwona Michałek z Porozumienia ćwiczą razem na siłowni w Toruniu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE