Strajk kobiet w Toruniu. W piątek (30.10) dominują muzyka elektroniczna i blokady dróg [UTRUDNIENIA]

2020-10-30 13:31 KM
Strajk kobiet w Toruniu. Tańce, straż pod kościołem i wiele więcej - środa (28.10.2020)
Autor: Piotr Lampkowski / Super Express Strajk kobiet w Toruniu. Tańce, straż pod kościołem i wiele więcej - środa (28.10.2020)

Strajk kobiet w Toruniu i plany protestujących na piątek. Na 30 października zaplanowano wydarzenie "NEVER stop the RAVEolution / Elektroniczny Spacer Toruń". Wcześniej, bo już od godziny 16:00 torunianie muszą być przygotowani na utrudnienia w ruchu drogowym. Gdzie pojawią się kierowcy i rowerzyści? Poniżej znajdziecie wszystkie ważne szczegóły.

Kolejny dzień protestów w Toruniu: zablokowane drogi i mosty

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Strajk kobiet w Toruniu. W piątek (30.10) dominują muzyka elektroniczna i blokady dróg [UTRUDNIENIA]

Tysiące mieszkańców Torunia wspierają strajk kobiet, który rozpoczął się po ogłoszeniu decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Przypomnijmy - orzeczono, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. Wywołało to lawinę protestów w całym kraju. W środę (28.10.2020) po raz pierwszy Toruńska Brygada Feministyczna zaprosiła uczestników do tańca. Wszystko wskazuje na to, że w piątek (30.10) strajkującym znów będzie towarzyszyć sporo muzyki. Wcześniej jednak blokady dróg. Zobaczcie, gdzie pojawią się manifestujący!

Zobacz także: Czernikowo. Ksiądz proboszcz groził policjantom bronią. Stanowcza reakcja biskupa

Spis treści

  1. Strajk kobiet w Toruniu. W piątek (30.10) dominują muzyka elektroniczna i blokady dróg [UTRUDNIENIA]
  2. Strajk kobiet w Toruniu. Blokady dróg w piątek (30.10). Utrudnienia, trasa
  3. Strajk kobiet z muzyką elektroniczną na czele. W piątek spacer i tańce

Strajk kobiet w Toruniu. Blokady dróg w piątek (30.10). Utrudnienia, trasa

Piątkowy "Czarny protest rowerowo-samochodowy" rozpocznie się o godzinie 16:00. Tradycyjnie już jego uczestnicy będą mieli ogromny wpływ na ruch drogowy. Gdzie możemy się spodziewać największych utrudnień?

- Zbiórka rowerów na Placu Ciechowskiego - chodnik przed Jordankami, jak zwykle. Samochody czekają na Bulwarze Filadelfijskim - parking wzdłuż Wisły, na ulicy od strony Dworca Miasto - przeciwnie do kierunku, z którego przyjadą rowery. Rowery jadą Chełmińską, Żeglarską, dalej na Bulwar i w Traugutta - informuje na swoim Facebooku Toruńska Brygada Feministyczna.

Strajk kobiet z muzyką elektroniczną na czele. W piątek spacer i tańce

O godzinie 18:00 rozpocznie się wydarzenie pt. "NEVER stop the RAVEolution / Elektroniczny Spacer Toruń". Podobnie jak w środę, możemy spodziewać się tańców i dobrej muzyki. - Trasa, którą przewidujemy może ulec zmianie, ale orientacyjnie - znajdziecie nas po niosącej się muzyce po ulicach: Pomnik Kopernika, Plac Teatralny, Wały gen. Sikorskiego, Uniwersytecka, Grudziądzka, Warneńczyka, rondo Kaszownik do rondo koło Sobieskiego, Waryńskiego, Antczaka, Targowa, Lubicka, Warszawska do Pl. Teatralnego - piszą organizatorzy na Facebooku.

- Jako społeczność skupiająca się wokół muzyki elektronicznej, zawsze będziemy stać za prawami człowieka, walczyć o równość i wolność. Spotykamy się o 18.00 pod pomnikiem Kopernika i wyruszamy na spacer z muzyką elektroniczną w tle. Zapamiętajcie, że to nie impreza! To pokojowa i kulturalna manifestacja. Zostawiamy więc po sobie porządek. Prosimy o NIE spożywanie alkoholu oraz innych substancji psychoaktywnych. Pamiętajcie o bezpieczeństwie swoim i innych, trzymając odpowiedni dystans, obowiązkowo z zasłoniętymi ustami oraz nosem. Nie tolerujemy agresji, wszystko odbywa się w nastroju pokojowym, w słusznej sprawie - apelują organizatorzy.

Najwięcej emocji wzbudza piątkowy strajk kobiet w Warszawie. W stolicy organizatorzy spodziewają się kilkudziesięciu tysięcy kobiet i mężczyzn. Wiemy, że do województwa mazowieckiego wybierają się również protestujący z Torunia. Uważajcie na siebie i pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa!