Strajk kobiet w Toruniu. W czwartek zablokują miasto wózkami dziecięcymi! [UTRUDNIENIA, TRASA]

2020-10-29 12:03 KM
Strajk kobiet w Toruniu. W środę na starówce pojawiły się tłumy ludzi
Autor: Piotr Lampkowski / Super Express Strajk kobiet w Toruniu. W czwartek zablokują miasto wózkami dziecięcymi! [UTRUDNIENIA, TRASA] / Zdjęcie poglądowe

Przed nami siódmy dzień strajku kobiet w Toruniu. W czwartek (29.10.2020) Toruńska Brygada Feministyczna zaplanowała m.in. "Czarną wózkową masę krytyczną". Początek o godzinie 13:00. Później torunianie powinni spodziewać się protestu kierowców samochodów, rowerzystów i tradycyjnego wydarzenia na starówce. Gdzie będą największe utrudnienia? Wyjaśniamy poniżej.

Kolejny dzień protestów w Toruniu: zablokowane drogi i mosty

Strajk kobiet w Toruniu. W czwartek zablokują miasto wózkami dziecięcymi! [UTRUDNIENIA, TRASA]

Strajk kobiet w Toruniu przybiera na sile. To już nie tylko protesty niezadowolonych z decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Można odnieść wrażenie, że w środę (28.10.2020) dołączyli do nich także ci, którzy najzwyczajniej w świecie są niezadowoleni z tego, w jaki sposób partia rządząca traktuje Polaków. Frekwencja na starówce stale rośnie. Na szczęście na terenie grodu Kopernika nie dochodzi do takich incydentów jak w Czernikowie, gdzie ksiądz wyszedł przed kościół z bronią w ręku. Tymczasem Toruńska Brygada Feministyczna ma już plan na kolejny dzień. Wszystko rozpocznie się od zablokowania ulic za pomocą... wózeczków dziecięcych!

Czytaj także: Rektor UMK w Toruniu skomentował strajk kobiet. Konkretna deklaracja

Spis treści

  1. Strajk kobiet w Toruniu. W czwartek zablokują miasto wózkami dziecięcymi! [UTRUDNIENIA, TRASA]
  2. Strajk kobiet w Toruniu. Zablokują ulice wózkami dziecięcymi! [TRASA, UTRUDNIENIA]
  3. Strajk kobiet w Toruniu. W czwartek kierowcy i rowerzyści zablokują miasto [PLAN]
  4. Strajk kobiet w Toruniu. Czwartkowy finał na starówce 

Strajk kobiet w Toruniu. Zablokują ulice wózkami dziecięcymi! [TRASA, UTRUDNIENIA]

W czwartek (29.10.2020) o godzinie 13:00 rozpocznie się "Czarna wózkowa masa krytyczna". Organizatorem jest - podobnie jak w większości takich przypadków - Toruńska Brygada Feministyczna. Na czym będzie polegać to wydarzenie? Czytamy o nim na wydarzeniu na Facebooku.

- Zapraszamy wszystkich: matki, ojców, babcie i dziadków! Zablokujmy miasto przy pomocy wózeczków! Pokażmy, że macierzyństwo i ojcostwo są piękne, lecz z wyboru! Zachęcamy uczestników do brania ze sobą grzechoczących zabawek w celu zrobienia hałasu. Mile widziane także białe róże, w celu zostawienia w punkcie końcowym - przekazują organizatorzy.

Gdzie pojawią się protestujący? Początek akcji przy Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, mieszczącym się przy ul. Szosa Chełmińska 30. To właśnie w tej okolicy napotkamy na utrudnienia. 

Strajk kobiet w Toruniu. W czwartek kierowcy i rowerzyści zablokują miasto [PLAN]

O godzinie 16:00 rozpocznie się Czarny Protest Samochodowo-Rowerowy. Utrudnień spodziewajcie się w okolicach starówki. Uczestnicy rozpoczynają swój protest przy Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki. Możliwe są blokady ulic w okolicach placu Rapackiego i mostu im. Józefa Piłsudskiego.

Strajk kobiet w Toruniu. Czwartkowy finał na starówce 

Tradycyjnie już, o godzinie 18:00 rozpocznie się protest na toruńskiej starówce. Uczestnicy spotykają się pod Pomnikiem Mikołaja Kopernika. Na ten moment nie ma więcej szczegółów czwartkowego protestu. Gdy tylko się pojawią, to wówczas uzupełnimy nasz artykuł. Śledźcie naszego Facebooka!

Strajk kobiet w Toruniu - tak relacjonujemy go dla was