Św. Mikołajowie opanowali Toruń! Za nami piękny Festiwal Biegów [ZDJĘCIA, WIDEO]

2019-12-02 10:35 Paweł Jankowski
Piękny Festiwal Biegów Świętych Mikołajów Fabryki Cukierniczej Kopernik
Autor: Paweł Jankowski / Radio ESKA Piękny Festiwal Biegów Świętych Mikołajów Fabryki Cukierniczej Kopernik

Czy widzieliście kiedyś 2000 Mikołajów w jednym miejscu? Jeśli mieszkacie w Toruniu, to nie jest to problemem. To właśnie tutaj, raz w roku Mikołajowie z całej Polski spotykają się, żeby pobiegać. W niedzielę (1 grudnia) odbył się XV Festiwal Biegów Świętych Mikołajów Fabryki Cukierniczej Kopernik.

Mimo, że temperatura była niska - tylko plus jeden - nikomu to nie przeszkadzało. W tym roku nowością była możliwość przejścia 5-kilometrowej trasy z kijkami nordic walking. Poza tym tradycyjnie - półmaraton, 10 i 5 kilometrów. Już w sobotę najmłodsi wzięli udział w Biegu Mikołajka. Uczestnicy półmaratonu biegli ulicą Szeroką, Św. Katarzyny, Bulwarem Filadelfijskim, Fosą Staromiejską, Chełmińską, Aleją Solidarności, Szosą Chełmińską oraz Bema. Potem Barbarka i meta w pobliżu hali Arena Toruń.

Gościem specjalnym Festiwalu Biegów Świętych Mikołajów była Wanda Panfil - zwyciężczyni maratonów w Nowym Jorku, Londynie i Bostonie. Pieniądze oraz dary zebrane od biegaczy podczas festiwalu trafią do podopiecznych Stowarzyszenia Wędka w Toruniu.

Przed biegiem reporter Radia ESKA ze zdziwieniem zauważył, że wszyscy Mikołajowie podskakują. Postanowił sprawdzić dlaczego. Posłuchajcie!

Relacja z Festiwalu Biegów Świętych Mikołajów

Festiwal Biegów Świętych Mikołajów to wspaniała tradycja, która zyskała pozytywną sławę w całej Polsce. Z pewnością spotkamy się za rok!