Piękny koncert!

Szwajcarzy zaczarowali publiczność w Toruniu! "To błogosławieństwo spotkać tych wszystkich ludzi"

2022-12-06 13:54

Toruń: W Hard Rock Pubie Pamela wystąpiła grupa Louis Matute Jazz Quartet. Licznie zgromadzona publiczność bardzo ciepło przyjęła szwajcarskich muzyków, którzy zrewanżowali się ogromnym zaangażowaniem w koncert. Gdy muzyka wybrzmiała, jeszcze długo po występie trwały rozmowy zauroczonych słuchaczy z artystami. Mamy zdjęcia z tego wydarzenia!

Muzycy i publiczność często dzielą się z nami podobnymi opiniami - koncerty w toruńskim Hard Rock Pubie Pamela mają wyjątkowy klimat. Nie inaczej było w ten poniedziałkowy wieczór. O magicznym wieczorze w Hard Rock Pubie Pamela, oraz polskiej trasie koncertowej, opowiedział lider grupy Louis Matute Jazz Quartet - sam Louis Matute. - Byłem bardzo podekscytowany trasą w Polsce, ponieważ mieliśmy to zrobić od dwóch lat, ale zostało wszystko odwołane z powodu Covidu, a potem z powodu wybuchu wojny na Ukrainie - podkreśla muzyk.

Toruń: Szwajcarzy zaczarowali publiczność. "To błogosławieństwo spotkać tych wszystkich ludzi"

- To błogosławieństwo spotkać tutaj tych wszystkich ludzi i zobaczyć ich entuzjazm dla muzyki jazzowej. Nasz koncert w Pameli był dla nas naprawdę zastanawiający, ponieważ odbył się w Hard Rock Pubie, więc myśleliśmy, że ludzie nie są przyzwyczajeni do muzyki jaką tworzymy. Byliśmy zaskoczeni. To był udany koncert i poznaliśmy tam naprawdę wspaniałych ludzi. Generalnie we wszystkich miejscach, w których do tej pory byliśmy, zostaliśmy ciepło przyjęci, i to jest dla nas najważniejsze. Album "Our Folklore" jest o tym, by być świadomym, że kreowanie oznacza stwarzanie małych, efemerycznych wspólnot i osobistego folkloru. Osobiście uważam, że ważnym jest aby uświadomić to sobie, a następnie zaakceptować jako coś wartościowego - powiedział Louis Matute.

- Przy tworzeniu muzyki, jestem trochę jak gąbka, bo chłonę wszystko, co słyszę i widzę, a następnie komponuję muzykę. Pobyt w Polsce dał mi dużo inspiracji, więc na pewno zawrę troszkę polskich wspomnień w muzyce, którą napiszę w niedalekiej przyszłości. Nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszej, pierwszej trasy koncertowej i w przyszłości chcielibyśmy tu wrócić i zagrać tu kilka festiwali - podsumował muzyk.

Fotorelację z wyjątkowego koncertu szwajcarskiej grupy w Toruniu znajdziecie pod tekstem! 

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Koncerty w telewizji czy na żywo?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE