Tak policjanci z Torunia obchodzili swoje święto. Posypały się nagrody [ZDJĘCIA]

2021-07-22 18:05
Święto policji w Toruniu. Funkcjonariusze odebrali nagrody i nominacje
Autor: KMP w Toruniu Święto policji w Toruniu. Funkcjonariusze odebrali nagrody i nominacje

W minioną środę (22.07.2021) odbyły się obchody Święta Policji garnizonu toruńskiego. Rozpoczęły się o godzinie 9:00 w Katedrze św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty przy ul. Żeglarskie w Toruniu, uroczystą Mszą Świętą, którą odprawił Kapelan Policjantów Diecezji Toruńskiej, Ksiądz Kanonik dr Dariusz Żurański. - Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej i jednostek podległych odebrali akty mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz nagrody Prezydenta Miasta Torunia i Starosty Powiatu Toruńskiego - podaje Wioletta Dąbrowska z KMP w Toruniu.

Tak policjanci z Torunia obchodzili swoje święto. Posypały się nagrody [ZDJĘCIA]

Z okazji zbliżającego się Święta Policji, ustanowionego w 1919 r. w rocznicę powołania Polskiej Policji Państwowej, w środę (21.07.2021) w Toruniu, odbyły się oficjalne uroczystości związane z tym wydarzeniem. Obchody rozpoczęły się w środę 21 lipca 2020 roku o godz. 9:00 uroczystą Msza Świętą, w Katedrze św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty przy ul. Żeglarskiej 16 w Toruniu, którą odprawił Kapelan Policjantów Diecezji Toruńskiej, ks. kan. dr Dariusz Żurański. - W swoim kazaniu Ksiądz Kapelan podkreślił wysiłek i ofiarność codziennej służby policjantów często z narażeniem życia oraz trud podejmowanych często nagłych decyzji niejednokrotnie związanych z ratowaniem życia, zdrowia oraz mienia mieszkańców miasta i powiatu toruńskiego - informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska z KMP w Toruniu. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

- Dalszą część uroczystości przewidziano na placu niedawno wyremontowanego Komisariatu Policji Toruń Rubinkowo przy ul. Dziewulskiego. Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej i jednostek podległych odebrali akty mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz nagrody Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego oraz Starosty Powiatu Toruńskiego Marka Olszewskiego. Swój list z podziękowaniami za trud i poświęcenie w codziennej służbie oraz życzeniami z okazji Święta Policji skierowała do toruńskich policjantów również Pani Iwona Michałek Poseł na Sejm RP, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii - czytamy w komunikacie podinsp. Dąbrowskiej.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Groźne zdarzenie przy wyjeździe z Torunia. Policjanci nie mogli w to uwierzyć!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE