Toruń: AGRESYWNY PIES niepokoił mieszkańców. Zaatakował pracowników schroniska

2020-03-16 20:50 Redakcja
Toruń: AGRESYWNY PIES niepokoił mieszkańców. Zaatakował pracowników schroniska
Autor: CC Pixabay.com AGRESYWNY PIES niepokoił mieszkańców Torunia. Zaatakował pracowników schroniska

Funkcjonariusze Patrolu Eko Straży Miejskiej w Toruniu mieli w miniony czwartek (12 marca) sporo pracy. W godzinach porannych dyżurny Straży Miejskiej w Toruniu otrzymał zgłoszenie od jednego z mieszkańców o bezpańskim, agresywnym psie biegającym po ulicy Niedźwiedziej w Toruniu. Okiełznanie agresywnego zwierzęcia nie należało do najłatwiejszych, ale koniec końców udało się. Mandatem został ukarany właściciel psa.

Dyżurny nie bagatelizował sprawy i natychmiast wysłał w rejon ulicy Niedźwiedziej Patrol Eko Straży Miejskiej. Strażnicy potwierdzili tą informację. Pies nie pozwalał do siebie podejść i atakował funkcjonariuszy. Mundurowi wezwali pracowników Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu, ale również oni nie mogli sobie poradzić z bojowym zwierzęciem

- Sytuacja została dopiero opanowana po użyciu środków usypiających. W tym czasie pojawił się właściciel psa, który stwierdził, że zwierzę uciekło mu z posesji. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym za nie zachowanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, po czym zabrał swojego pupila do domu - informuje Jarosław Paralusz, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Toruniu.
 
 

Redakcja ESKA INFO Toruń apeluje do czytelników - jeśli widzicie tego typu zdarzenie, to wzorem mieszkańca naszego miasta powiadomcie odpowiednie służby. Agresywne zwierzęta mogą stanowić niemały problem dla spacerowiczów, kierowców i nie tylko.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Odkrycie szczątków św. Jadwigi Śląskiej w sarkofagu w Trzebnicy