Toruń: Akcja policji w mieszkaniu 60-letniej dilerki. Miała sporo na sumieniu

2020-02-13 14:48 KM
Toruń: Akcja policji w mieszkaniu 60-letniej dilerki. Miała sporo na sumieniu
Autor: KMP w Toruniu Toruń: Akcja policji w mieszkaniu 60-letniej dilerki. Miała sporo na sumieniu

W minioną środę (12 lutego) policjanci z Komisariatu na toruńskim Rubinkowie doprowadzili do Sądu Rejonowego w Toruniu 60-letnią kobietę, która usłyszała sześć zarzutów - m.in. posiadanie znacznej ilości narkotyków, udostępnianie środków uderzających innym osobom - w tym osobie małoletniej - oraz udział w obrocie środkami odurzającymi. Policjanci wnioskowali do prokuratora o jej tymczasowe aresztowanie.

W poniedziałek (10 lutego), ok godziny 12:30 policjanci kryminalni z Komisariatu Policji na toruńskim Rubinkowie przeszukali jedno z mieszkań na Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu należące do 60-letniej kobiety. Funkcjonariusze mieli podejrzenia, że kobieta może posiadać w mieszkaniu niedozwolone substancje. Wcześniejsze ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły się.

- Podczas przeszukania policjanci odnaleźli kilkadziesiąt tabletek, biały proszek, zielony susz w ilości 37 gramów oraz blisko 16 gramów skrystalizowanej substancji. Wstępne testy na środki narkotyczne wykazały, że tabletki posiadają cechy charakterystyczne dla ekstazy, biały proszek to amfetamina, zielony susz to marihuana, a kryształki wykazały cechy charakterystyczne dla mefedronu - wymienia podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu.

Część z narkotyków była już podzielona w osobnych woreczkach. Policjanci zabezpieczyli do tej sprawy również kilkaset złotych odnalezionych podczas przeszukania.  

Wczoraj kobieta została doprowadzono do toruńskiego sądu. Ten zdecydował, że najbliższe trzy miesiące kobieta spędzi w areszcie. - Może jej teraz grozić od 3 do 12 lat pozbawienia wolności - podsumowuje podinsp. Dąbrowska.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.