Toruń: Będzie więcej pasażerów w autobusach i tramwajach!

2020-05-17 15:52 KM
Toruń: Będzie więcej pasażerów w autobusach i tramwajach!
Autor: Magdalena Witt-Ratowska Toruń: Będzie więcej pasażerów w autobusach i tramwajach!

W związku z kolejnym etapem luzowania obostrzeń od poniedziałku 18 maja 2020 r. zmieni się dopuszczalna liczba pasażerów komunikacji miejskiej. - Dzięki temu autobusem lub tramwajem będzie mogło jeździć równocześnie więcej osób - podkreśla Sylwia Derengowska, rzecznik prasowy MZK w Toruniu.

W myśl nowych przepisów od 18 maja br. w autobusie lub tramwaju będzie mogło jechać tyle osób, ile wynosi 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących z zastrzeżeniem, że połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna. Oznacza to, że na przykład autobus, który ma 30 miejsc siedzących i 70 stojących (w sumie 100 miejsc) może zabrać 30 osób. Dotychczas pojazdem o takiej liczbie miejsc mogło podróżować 15 osób.

- Do 18 maja przystanki zostaną opatrzone informacją o nowych limitach, a na autobusach i tramwajach pojawią się informacje, ilu w danym pojeździe może jechać pasażerów - przekazuje Sylwia Derengowska, rzecznik prasowy MZK w Toruniu.

Co istotne - od poniedziałku nadal będą wykonywane dodatkowe kursy na liniach nr 14 i 33 dowożące do miejsc pracy m.in. w rejon ul. Mazowieckiej na godz. 6, 7 oraz po godz. 14, 15 i 22. Utrzymanych zostanie także część dodatkowych kursów na najbardziej obciążonych kursach na liniach nr 10 i 35. - Prowadzone będą badania ruchu i w razie występujących potrzeb, wprowadzane będą kolejne zmiany - podkreśla Derengowska.

-  Liczymy na zdrowy rozsądek podróżnych. Obostrzenia są luzowane, ale nie oznacza to, że zagrożenie minęło. Dlatego prosimy, by stosować się do wytycznych i zachowywać wszelkie możliwe środki ostrożności - mówi prezes Miejskiego zakładu Komunikacji w Toruniu Zbigniew Wyszogrodzki.

Przyłączamy się do próśb przedstawicieli MZK. Wspólnie walczymy z koronawirusem! 

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Tak warszawska straż miejska wyławiała łosia ze stawu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.