Lokal z Torunia nie obsługuje policjantów i ich rodzin. Właściciele bezkarni przez wyrok TK?

2021-03-05 10:50 Konrad Marzec
Lokal z Torunia nie obsługuje policjantów i ich rodzin. Właściciele bezkarni przez wyrok TK?
Autor: Paweł Skraba / Super Express Lokal z Torunia nie obsługuje policjantów i ich rodzin. Właściciele bezkarni przez wyrok TK?

Toruń i lokal "Byczy Burger" są na ustach całej Polski. Właściciele postanowili nie obsługiwać policjantów i ich rodzin, co udało nam się potwierdzić, gdy zadzwoniliśmy do restauracji. Czy spotka ich za to kara? Wszystko wskazuje na to, że nie. Głos w tej sprawie zabrał Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, który przedstawił bardzo ciekawy wątek.

Lokal z Torunia nie obsługuje policjantów i ich rodzin. Właściciele bezkarni przez wyrok TK?

Choć właściciele "Byczego Burgera" zapewniali, że nie chcieli rozgłosu, to efekt jest zupełnie odwrotny. O toruńskim lokalu mówi cała Polska. Plakat, który informuje o nieobsługiwaniu policjantów oraz ich rodzin jest pokazywany na forach, w mediach społecznościowych, a gazety i portale podchwyciły temat. Toruńscy funkcjonariusze sprawy komentować nie chcą. Nasi dziennikarze sprawdzili, czy uda im się zamówić pyszne jedzenie z dostawą na komisariat. Nagranie z rozmowy mówi wszystko! Pod naszym postem na Facebooku rozgorzała dyskusja. Wielu popiera takie działania, ale nie brakuje także krytycznych głosów, sugerujących kolejne podziały w społeczeństwie. 

Zobacz także: PRZYKULI się do bramy Radia Maryja! Rydzyk będzie WŚCIEKŁY [ZDJĘCIA, WIDEO]

- Zachowanie komentujących pokazuje jednoznacznie, że policja nie ma oporów w gnębieniu ciężko pracujących, walczących o przetrwanie w obliczu niedorzecznych obostrzeń, gnębionych i zastraszanych polskich przedsiębiorców. Utwierdza to nas w jednym: plakat nie zniknie, zdania nie zmienimy - zapewniają właściciele na Facebooku.

Lokal z Torunia nie zostanie ukarany? RPO zabrał głos

Do sprawy na Twitterze odniósł się Rzecznik Praw Obywatelski, Adam Bodnar. Podziękował za sygnały, które sugerowały, że lokal nie może "wybierać sobie" klientów. Wskazał jednak na pewien problem, który nie pozwala ukarać "Byczego Burgera". 

- Oczywiście tego typu plakaty stoją w sprzeczności z art. 32 Konstytucji. Problem w tym, że art. 138 Kodeksu wykroczeń, który pomagał w takich sprawach, został wykreślony z systemu prawnego przez TK. Niemniej zastanowię się co można zrobić - napisał Adam Bodnar.

Do tematu będziemy wracać na naszym portalu. 

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Toruński lokal nie chce obsługiwać policjantów i ich rodzin
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE