Toruń: Była zakażona koronawirusem i chodziła na zakupy! Sąd wydał wyrok

2021-05-10 17:02 ago
Toruń: Była zakażona koronawirusem i chodziła na zakupy! Sąd wydał wyrok
Autor: Alex Marcinowski/Super Express (archiwum) Toruń: Była zakażona koronawirusem i chodziła na zakupy! Sąd wydał wyrok

Ta informacje odbiła się szerokim echem nie tylko w Toruniu. Dziś (10 maja) w Sądzie Okręgowym w Toruniu zapadł wyrok w sprawie pani Karoliny, która dwukrotnie złamała kwarantannę i wyszła na zakupy. Torunianka została uznana za winną sprowadzenia zagrożenia epidemiologicznego dla dużej liczby osób. Kobiecie groziło aż 8 lat pozbawienia wolności, jednak sąd okazał się dla niej łaskawy? Czy słusznie?

Toruń: Miała pozytywny wynik testu na COVID-19 i wychodziła na zakupy

Karolina L. (39 l.) dobrze wiedziała, że jest chora i zgodnie z prawem nie powinna wychodzić z mieszkania. Kobieta za nic miała zdrowie innych. Chodziła na zakupy tak, jak gdyby nigdy nic. 39-latka na kwarantannę posłała kilkanaście osób. Jak informowaliśmy rok temu, choroba u torunianki przebiega praktycznie bez objawów. Dlatego zakażona nie trafiła do szpitala, tylko przebywała w swoim mieszkaniu w kamienicy przy ulicy Kopernika. Jak się okazuje, nie do końca stosowała się do zasad kwarantanny... Karolina L. poszła sobie po zakupy do dwóch sklepów w centrum Torunia, gdzie miała kontakt z ekspedientkami, innymi klientami, spotkała też znajomą. To te kilkanaście osób w procesie miało status poszkodowanych. W tym samym czasie dzielnicowy razem z funkcjonariuszem żandarmerii wojskowej chciał sprawdzić czy jest w domu. Funkcjonariusz spotkał kobietę na ulicy.

Zobacz: Wiedziała, że ma koronawirusa. Mimo to chodziła po sklepach i robiła zakupy [ZDJĘCIA]

Toruń: Była zakażona koronawirusem i chodziła na zakupy! Sąd wydał wyrok

Jak informują Nowości, dziś (10 maja) torunianka uznana została przez sąd za winną przestępstwa opisanego w art. 165 par. 1 pkt. 1 Kodeksu karnego. Prokuratura żądała dla kobiety kary 1,5 roku bezwzględnego więzienia, jednak sędzia Hanna Konrad wymierzyła karę łagodniejszą - rok więzienia w zawieszeniu na rok próby, dozór kuratora i obowiązek zapłaty każdej z poszkodowanych osób po 150 zł częściowego zadośćuczynienia (prokuratura domagała się 2000 zł dla każdego).

Otwarcie Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE