Toruń. Były komendant szkoły policji w Szczytnie z zarzutem plagiatu! Kontrola MSWiA nic nie wykryła

2021-09-16 19:51
Toruń. Były komendant szkoły policji w Szczytnie z zarzutem plagiatu! Kontrola MSWiA nic nie wykryła
Autor: StartupStockPhotos/cc0/Pixabay.com Prokuratura Okręgowa w Toruniu postawiła byłemu komendantowi Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie zarzut plagiatu. Marek F. miał wykorzystać dorobek podległych sobie pracowników (zdj. ilustracyjne)

Prokuratura Okręgowa w Toruniu postawiła byłemu komendantowi Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie zarzut plagiatu. Zdaniem śledczych Marek F. miał w sposób nieuprawniony wykorzystać dorobek podległych sobie pracowników. Po tym jak o sprawie zrobiło się głośno, MSWiA przeprowadziło w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie kontrolę, która niczego nie wykazała.

Toruń. Były komendant szkoły policji w Szczytnie z zarzutem plagiatu! Kontrola MSWiA nic nie wykryła

Jak informuje PAP, Prokuratura Okręgowa w Toruniu postawiła byłemu komendantowi Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie zarzut plagiatu. W październiku i listopadzie 2019 roku w placówce odbyła się kontrola MSWiA. Po reportażu w programie "Superwizjer" emitowanego na antenie TVN zlecił ją Departamentowi Kontroli i Nadzoru minister Mariusz Kamiński, ale później raport w tej sprawie nie potwierdził zarzutów wobec Marka F., który niedługo później przeszedł na emeryturę. Tymczasem śledczy z Torunia postawili byłemu komendantowi WSP w Szczytnie zarzut "powiększenia własnego dorobku naukowego i nieuprawnionego wykorzystania w swoich publikacjach ustaleń, wyników i ich interpretacji dokonanych w toku prowadzonego w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie zadania badawczego, bez wskazania ich pochodzenia oraz rzeczywistego autorstwa", o czym jako pierwszy poinformował TVN24. Za to przestępstwo mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Czytaj też: Akcja kryminalnych w centrum Torunia. Kompletnie zaskoczyli 32-latka

Czytaj też: Znana prokurator z Torunia prowadziła po pijaku?! Co dalej z prawniczką?

Granat w kamienicy w Bydgoszczy. Ewakuowano mieszkańców
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE