Akcja kryminalnych w centrum Torunia. Kompletnie zaskoczyli 32-latka

2021-09-16 14:12
Radiowóz Policji z Torunia
Autor: KMP w Toruniu Akcja kryminalnych w centrum Torunia. Kompletnie zaskoczyli 32-latka / Zdjęcie poglądowe

Kryminalni z toruńskiego Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przywłaszczenie damskiej torebki, w której znajdowały się dokumenty, pieniądze i karta płatnicza - informuje biuro prasowe KMP w Toruniu.. 32-latek za pomocą znalezionej w torebce karty bankowej dokonał trzech płatności zbliżeniowych. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Akcja kryminalnych w centrum Torunia. Kompletnie zaskoczyli 32-latka

We wtorek (14.09.2021) około godziny 16:00 przy ulicy Małe Garbary w Toruniu, policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu na Śródmieściu zatrzymali 32-latka. Mężczyzna jest podejrzany m.in. o dokonanie kradzieży z włamaniem. - Jak ustalili funkcjonariusze, ten człowiek w dniu 28 sierpnia br. w rejonie ulicy Bulwar Filadelfijski przywłaszczył torebkę, w której znajdowały się pieniądze, dokumenty i karta płatnicza - przekazuje nam podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu. Sprawca wykorzystał fakt chwilowego pozostawienia rzeczy przez 17-latkę, a następnie za pomocą karty płatniczej znalezionej w torebce dokonał trzech płatności zbliżeniowych w pobliskich sklepach. Zgodnie z przepisami wykonanie płatności cudzą kartą płatniczą bez zgody właściciela traktowane jest jako kradzież z włamaniem na konto bankowe, za co grozi konkretna odsiadka.

Czytaj też: Znana prokurator z Torunia prowadziła po pijaku?! Co dalej z prawniczką?

- 32-letni sprawca odpowie nie tylko za kradzież torebki wraz z dokumentami, ale również za kradzież z włamaniem na konto bankowe. Grozi mu za to nawet do 10 lat więzienia - informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska z KMP w Toruniu.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy kary za rozbój powinny być bardziej surowe?
Wybuch domu w Toruniu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE