Toruń: Dopadli go przy wyjściu do pracy. Grozi mu długa odsiadka

2021-08-04 12:41
Radiowóz Policji z Torunia
Autor: Magdalena Witt-Ratowska Toruń: Dopadli go przy wyjściu do pracy. Grozi mu długa odsiadka / Zdjęcie poglądowe

Toruń: Policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu ustalili kto stoi za kradzieżami z mieszkań - poinformowało biuro prasowe KMP w Toruniu. 41-latek w jednym przypadku wykorzystywał fakt, że lokatorzy nie zamknęli swojego mieszkania, w drugim przypadku wszedł do lokalu przez uchylone okno. - Mężczyzna już usłyszał zarzuty. To recydywista, więc czeka go surowa kara - podkreśla asp. Wojciech Chrostowski.

Toruń: Dopadli go przy wyjściu do pracy. Grozi mu długa odsiadka

W miniony wtorek (3.08.2021) policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu zatrzymali 41-latka podejrzanego o kradzież pieniędzy, dokumentów i sprzętu elektronicznego z dwóch mieszkań. Do pierwszego z tych zdarzeń doszło 20 lipca tego roku przy ul. Krasińskiego. - Sprawca wykorzystał fakt, że domownicy pozostawili otwarte drzwi, wszedł do mieszkania i ukradł torebkę z dokumentami i pieniędzmi. Drugie zdarzenie miało miejsce 26 lipca w nocy przy ul. Broniewskiego. Tam sprawca dostał się do mieszkania znajdującego się na parterze przez niezamknięte okno. Lokatorzy spali w tym czasie w drugim pokoju. Z mieszkania skradł portfel z pieniędzmi, dokumenty oraz drobny sprzęt elektroniczny - informuje asp. Wojciech Chrostowski z KMP w Toruniu.

Czytaj też: Tokio 2020. Jolanta Ogar-Hill z UKŻ Wiking Toruń z medalem!

- Policjanci pracujący nad rozwiązaniem tych dwóch spraw dotarli do zapisów z kamer monitoringów. Na jednym z nagrań rozpoznali znanego im z wcześniejszych spraw 41-latka. Funkcjonariusze zatrzymali go przed jego domem, gdy wychodził do pracy. Mężczyzna jest recydywistą. Był już wcześniej karany za włamania i oszustwa. Już usłyszał zarzuty. Teraz może mu dodatkowo grozić do 7,5 lat więzienia - przekazuje asp. Chrostowski z biura prasowego KMP w Toruniu.

W tym miejscu policjanci apelują, by nie ułatwiać zadania przestępcom. Jak pokazuje ten przykład warto pamiętać o tym, by drzwi wejściowe do mieszkania i okna zamykać nie tylko wtedy, gdy wychodzimy, lecz również wtedy, gdy jesteśmy w domu.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Groźne zdarzenie przy wyjeździe z Torunia. Policjanci nie mogli w to uwierzyć!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE