Jolanta Ogar-Hill, Agnieszka Skrzypulec

Autor: AP Jolanta Ogar-Hill, Agnieszka Skrzypulec

Tokio 2020. Jolanta Ogar-Hill z UKŻ Wiking Toruń z medalem!

2021-08-04 9:24

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill wywalczyły srebrny medal igrzysk w Tokio w żeglarskiej klasie 470. Druga z zawodniczek reprezentuje barwy UKŻ Wiking Toruń. To kolejny medal sportowca związanego z grodem Kopernika. Wcześniej srebrny krążek zawiesiła na szyi Katarzyna Zillmann.

Aktualizacja 9:46

Po wyścigu medalowym załoga z Francji złożyła protest. Rywalki twierdziły, że Brytyjki przepuściły Polki, co dało im srebrny medal. Jury odrzuciło protest. Jolanta Ogar-Hill i Agnieszka Skrzypulec mają srebrny medal!

Godzina 9:24

W środę (4.08.2021) w godzinach porannych emocjonowaliśmy się wyścigiem medalowym w żeglarskiej klasie 470. Jolanta Ogar-Hill i Agnieszka Skrzypulec chciały obronić medal, który miały po dziesięciu wyścigach. Udało się i to jeszcze jak! Polki nie tylko utrzymały się na podium, ale zdołały jeszcze wyprzedzić reprezentantki Francji. Reprezentantka UKŻ Wiking Toruń w duecie z Agnieszką Skrzypulec popłynęły znakomicie w samej końcówce i to zaowocowało wielkim sukcesem. Złoto zdobyły Brytyjki - Eilidh McIntyre oraz Hannah Mills.

Więcej o wyścigu medalowym: Mamy kolejny medal! Wspaniały wyścig polskich żeglarek!

To kolejna piękna chwila dla sportowców związanych z Toruniem. Wcześniej oklaskiwaliśmy Katarzynę Zillmann, która wraz z koleżankami zajęła drugie miejsce w zmaganiach czwórki podwójnej kobiet. Emocjonalną reakcję rodziców zawodniczki uchwycił lokalny dziennikarz. Serdecznie gratulujemy wszystkim reprezentantom Polski. Na ten moment nasi sportowcy zdobyli 7 medali - 2 złote, 3 srebrne i 2 brązowe.

Spodobał ci się materiał? Polub nas na Facebooku!