Toruń: Drogowcy naprawiają jezdnie po zimie! Gdzie jest najgorzej?

i

Autor: Wojciech Szabelski / UM Toruń Toruń: Drogowcy naprawiają jezdnie po zimie! Gdzie jest najgorzej?

Toruń: Drogowcy naprawiają jezdnie po zimie! Gdzie jest najgorzej?

2022-02-09 12:45

Toruń. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu ruszył z pozimowym łataniem ubytków w drogach. Na terenie miasta pracuje pięć ekip - poinformował 7 lutego MZD. Uruchomiono także specjalny numer telefonu, gdzie można zgłaszać poziomowe spękania i dziury w asfalcie. Gdzie jest najgorzej?

Toruńscy drogowcy ruszyli w miasto likwidować pozimowe ubytki w ulicach. - Na terenie Torunia pracuje pięć ekip - przekazała nam 7 lutego Agnieszka Kobus-Pęńsko z toruńskiego MZD. - W razie potrzeby ta liczba może zostać zwiększona - dodała. Z uwagi na zmienną pogodę łatanie jest wykonywane metodą uproszczoną, przy użyciu tzw. masy na zimno. Pozwala to na zabezpieczenie miejsc, które mogą zagrażać bezpieczeństwu. - W przypadku utrzymującej się przez dłuższy okres dodatniej temperatury łatanie będzie prowadzone metodą tradycyjną, czyli przy użyciu masy bitumicznej na gorąco - podkreśla rzeczniczka MZD.

Czytaj też: Wielki sukces Powiatu Toruńskiego. Starosta Marek Olszewski: Jesteśmy w ścisłej czołówce!

- Inspektorzy MZD objeżdżają miasto, aby niezwłocznie i na bieżąco reagować na to, co pozostawiają po sobie na drodze zmienne temperatury. Do współpracy zapraszają także mieszkańców. W tym celu uruchomiono specjalny numer telefonu: 56 66 93 116, gdzie w godzinach od 7.00 do 15.00 można zgłaszać informacje o ubytkach. Sygnały można przesyłać także e-mailowo, na adres: mzd@mzd.torun.pl W budżecie MZD na ten rok, na cząstkowe naprawy dróg zabezpieczono kwotę około 2,5 mln zł - podsumowuje toruński MZD.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie w Toruniu, gdy zapada zmrok?
Torunianie aresztowani za fałszywe banknoty. Grozi im gigantyczna odsiadka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE