Toruń. Dwa tysiące mężczyzn dostanie wezwanie z Wojskowej Komendy Uzupełnień!

2020-01-15 9:55 Mariusz Luda
Dwa tysiące mężczyzn dostanie wezwanie z Wojskowej Komendy Uzupełnień!
Autor: CC Wikipedia / Mateuszgdynia Dwa tysiące mężczyzn dostanie wezwanie z Wojskowej Komendy Uzupełnień!

Około 2 tysięcy mężczyzn z Torunia, z rocznika 2001 dostanie w tym roku wezwanie na kwalifikację wojskową. Wysyłać je będzie Wojskowa Komenda Uzupełnień w Toruniu, która w lutym rozpocznie tegoroczną kwalifikację wojskową. Akcja rozpocznie się od Aleksandrowa Kujawskiego, a w grodzie Kopernika zostanie przeprowadzona na początku marca.

Wiemy na pewno, że ok. 2 tysięcy mężczyzn z Torunia, z rocznika 2001 dostanie w tym roku wezwanie z WKU.

Specjalna komisja określi stan zdrowia i przydatność w armii - dziewiętnastoletnich Polaków, w tym mieszkańców Torunia - informuje szef rekrutacji WKU Toruń, major Andrzej Sowa.

Posłuchajcie co powiedział reporterowi Radia ESKA!

Major Andrzej Sowa z WKU w Toruniu o wezwaniach

Kwalifikacja wojskowa potrwa do 30 kwietnia. Stawiennictwo na wezwanie jest obowiązkowe. Więcej na stronie internetowej WKU Toruń.

Wojsko zaprasza - "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej"

Ruszyła kolejna edycja kampanii „Zostań Żołnierzem RP”, której celem jest znalezienie odpowiednich kandydatów. I choć zainteresowanie, by założyć mundur jest bardzo duże, nie zawsze łatwo jest o odpowiednich rekrutów. Kampania będzie prowadzona w Wojskowych Komendach Uzupełnień, ale też, a może przede wszystkim – w terenie. Bardzo prawdopodobne, że rekrutujących żołnierzy spotkacie np. na terenie ośrodków wypoczynkowych i to już w trakcie nadchodzących ferii zimowych.

- Z żołnierzami o rekrutacji i perspektywach służby w Wojsku Polskim będzie można porozmawiać m. in. w popularnych kurortach zimowych, szkołach, targach i urzędach pracy - informuje szef rekrutacji WKU Toruń, major Andrzej Sowa.