Toruń: Dwie ulice zyskują nowe oblicze za 580 tysięcy złotych [ZDJĘCIA]

2020-11-27 10:06 Konrad Marzec

Toruń: Dwie ulice na toruńskim Rudaku zmieniają swoje oblicze. Gruntowa nawierzchnia ustępuje miejsca betonowej kostce. - Ulice zyskały odwodnienie. Inwestycja kosztowała prawie 580 tys. zł - informuje Agnieszka Kobus Pęnsko, rzecznik prasowy MZD w Toruniu.

Toruń: Dwie ulice zyskują nowe oblicze za 580 tysięcy złotych

Miejski Zarząd Dróg pochwalił się postępami w pracach na Rudaku. Ulice Skrzetuskiego i Basieńki - bo o nich mowa -  do tej pory miały nawierzchnię gruntową. Po intensywnych opadach deszczu mieszkańcy narzekali na trudne warunki drogowe. Teraz to się zmieni. Na wspominanych ulicach układana jest betonowa kostka brukowa, natomiast na fragmencie ulicy Skrzetuskiego, który łączy się z ulica Podbipięty, zostanie ułożona nawierzchnia asfaltowa.

- Wybudowano też chodniki. Powstały one na odcinku od ul. Basieńki do Podbipięty. Pozostała część ulicy Skrzetuskiego (z kostki) będzie pieszojezdnią. W celu odwodnienia drogi zostały wykonane wpusty kanalizacji deszczowej. W ramach inwestycji wymieniono też oświetlenie. Wzdłuż przebudowywanych ulic będą nasadzone krzewy i trawa - informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD w Toruniu.

MZD informuje także, że dla poprawy bezpieczeństwa na ulicy Skrzetuskiego zostanie zamontowany próg zwalniający. Po zakończeniu prac na przebudowywanych ulicach będzie obowiązywała Strefa Zamieszkania.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Sadzenie drzew w Toruniu