Toruń. Kobieta szła wzdłuż nieoświetlonej jezdni. O krok od tragedii

2021-10-27 9:04
Mgła nad droga
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Toruń. Kobieta szła wzdłuż nieoświetlonej jezdni. O krok od tragedii / Zdjęcie poglądowe

Toruń. Funkcjonariusze straży miejskiej zauważyli kobietę idącą wzdłuż nieoświetlonej jezdni. Natychmiast podjęli wobec niej interwencję i tym samym prawdopodobnie uniknęliśmy tragedii. - W trakcie rozmowy okazało się, że kobieta nie wiedziała, gdzie jest oraz dokąd zmierza. Nie pamiętała także jak się nazywa oraz gdzie mieszka - przekazuje Jarosław Paralusz z SM w Toruniu.

Toruń. Kobieta szła wzdłuż nieoświetlonej jezdni. Natychmiastowa interwencja

Szczęście w nieszczęściu, że strażnicy miejscy z Torunia zabezpieczali w tamtym rejonie miejsce niewybuchu. Mowa o zdarzeniu ze środy (20.10.2021), kiedy to funkcjonariusze zauważyli przy ul. Fortecznej kobietę idącą wzdłuż nieoświetlonej jezdni. Municypalni wiedzieli, że mają do czynienia z zagrożeniem zdrowia i życia, więc postanowili sprawdzić, dlaczego seniorka udała się na nietypowy spacer. - W trakcie rozmowy okazało się, że kobieta nie wiedziała, gdzie jest oraz dokąd zmierza. Nie pamiętała także jak się nazywa oraz gdzie mieszka - podaje Jarosław Paralusz, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Toruniu.

Czytaj też: Toruń ma efektowny gmach Sądu Rejonowego za 150 milionów zł. Ziobro przekazał wymowne słowa

- Pod konsultacji z dyżurnym policji okazało się, że zaginięcie seniorki zgłosiła rodzina. Dzięki szybkiej reakcji służb kobieta wróciła bezpiecznie do najbliższych - podsumowuje strażnik miejski z Torunia.

Na szczęście w tym przypadku mówimy o happy endzie. Nasza redakcja apeluje w tym miejscu do torunian - zwracajmy uwagę na nietypowe zachowania, zwłaszcza dotyczące dzieci i seniorów. Często nie zdają sobie oni sprawy z występującego zagrożenia.

Spodobał ci się materiał? Polub nas na Facebooku!

Sonda
Czy pomagasz w zbiórkach charytatywnych dla potrzebujących osób?
Wichury w całym kraju. Gałęzie spadają na samochody i chodniki w Toruniu.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE