Toruń ma nowe miejsca parkingowe. Przybywa ich dzięki postulatom mieszkańców

2020-06-02 14:54 KM
Miejsca parkingowe przy Jarocińskiej w Toruniu
Autor: MZD w Toruniu Toruń ma nowe miejsca parkingowe. MZD pochwalił się zrealizowanymi zadaniami

W ostatnim czasie drogowcy z Torunia oddali do użytku dodatkowe, ogólnodostępne miejsca parkingowe. - To odpowiedź na postulaty mieszkańców, którzy często wskazują na deficyt miejsc do parkowania - przekazuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD w Toruniu.

Miejski Zarząd Dróg w Toruniu pochwalił się nowymi, ogólnodostępnymi miejscami do parkowania, które mają służyć mieszkańcom grodu Kopernika. Jak podkreślają przedstawiciele MZD - to odpowiedź na konkretne postulaty, które przekazują torunianie.

- Dokonujemy przeglądów ulic, szukamy miejsc w których można pobudować dodatkowe miejsca do parkowania. Podobnie, kiedy planujemy remont. Czasami uporządkowanie parkowania, poprzez namalowanie oznakowania poziomego pozwala nam na uzyskanie dodatkowych miejsc - wyjaśnia Rafał Wiewiórski, dyrektor MZD w Toruniu.

Pierwszy z projektów parkingowy został zrealizowany przy ul. Przy Skarpie 17. - Wybudowaliśmy tu 9 miejsc do parkowania, w tym jedno dla osoby niepełnosprawnej - mówi Wiewiórski.  

Inwestycja kosztowała 37 tys. zł i była realizowana w formule projektuj i buduj. Oznacza to, że wykonawca prac najpierw musiał wykonać projekt, uzyskać wszystkie niezbędne decyzje, a potem wybudować parking.

- Kolejne, nowe parkingi powstały przy ulicy Jarocińskiej przy skrzyżowaniu z ulicą Gdańską. W ramach zadania wybudowano 10 miejsc parkingowych, w tym jedno dla niepełnosprawnych. Zadanie, podobnie jak parkingi Przy Skarpie 17, były realizowane w formule projektuj i buduj. Inwestycja kosztowała 30.245,70 zł - przekazuje nam Agnieszka Kobus-Peńsko, rzecznik prasowy MZD. 

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Jeże po leczeniu trafiają do parku w Toruniu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.