Toruń: Najemcy zapłacą niższe czynsze! Jest jeden podstawowy warunek

2020-05-16 15:42 KM
Wynajmujesz lokal w Toruniu? Możesz zapłacić niższy czynsz!
Autor: Urząd Miasta Torunia Wynajmujesz lokal w Toruniu? Możesz zapłacić niższy czynsz!

14 maja 2020 r. radni z Torunia przyjęli uchwałę zmieniającą zasady wynajmowania gminnych lokali użytkowych gospodarowanych przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. Mamy do przekazania dobre wieści, dotyczące czynszów!

Koronawirus sprawił, że wielu przedsiębiorców, restauratorów i innych mieszkańców Torunia, prowadzących działalność na terenie miasta wpadło w poważne tarapaty. Na szczęście Rada Miasta Torunia podczas majowej sesji zgodziła się na wprowadzenie kolejnych ulg, tym razem polegających na obniżeniu stawek czynszu o 50% za miesiące czerwiec i lipiec 2020 r.

- Skorzystać z tego rodzaju wsparcia będą mogli najemcy, którzy po 12 marca 2020 r. zamknęli wynajmowane od Gminy Miasta Toruń lokale na co najmniej 30 dni i nie prowadzili działalności w żadnym innym miejscu. Z tego rozwiązania będą mogli skorzystać także podmioty prowadzący żłobki, przedszkola i szkoły - informuje Urząd Miasta Torunia.

- Warunkiem niezbędnym dla utrzymania obniżonej stawki czynszu jest obowiązek uregulowania zobowiązań wobec ZGM według stanu na 31 grudnia 2019 r. Najemcy posiadający nieopłacony czynsz lub zaległości z opłatami za media za jakikolwiek miesiąc lub jego część z roku 2019, będą mogli uzyskać obniżony czynsz po uregulowaniu zaległości - czytamy w komunikacie UMT.

W przypadku, gdy niektóre branże w czerwcu i lipcu 2020 r. nadal objęte będą zakazem prowadzenia działalności, funkcjonować będą dla nich dwie formy wsparcia:

- wynikająca z proponowanej uchwały, dająca najemcom pewność co do zwolnienia z 50% należności z tytułu czynszu,

- wynikająca z programu pomocowego „Toruń dla przedsiębiorców”, dająca możliwość umorzenia pozostałych 50% należności czynszowych. Jednak o to umorzenie najemca nadal będzie musiał ubiegać się odrębnym wnioskiem i po spełnieniu warunku spadku przychodów w okresie zamknięcia lokalu o 50% w stosunku do analogicznego okresu w 2019 roku.

Treść uchwały znajdziecie TUTAJ. Radni zagłosowali za jej przyjęciem.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Nielegalna sprzedaż tytoniu oraz handel narkotykami

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.